Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Betulina - substancja przeciwnowotworowa, przeciwzapalna, przeciwbakteryjna, z brzozy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-02-25, 10:33   #5
Anthei
Przyczajenie
 
Avatar Anthei
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Betulina - substancja przeciwnowotworowa, przeciwzapalna, przeciwbakteryjna, z

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
A tak w ogóle to co to jest dokładmnie Heamophilus aureus? Myślałam, że gronkowiec złocisty to Staphyllococcus aureus .
Tak sobie zestawiłam dwie bakterie, Haemophilus Spp (a także Haemoph. influenza, pałeczki grypy, których namnażenie w moim nosie o dziwo nie powoduje grypy, tylko stan zapalny zatok) i Staph. aureus, bo te właśnie mnie prześladują. Od dziecka - w kółko anginy ropne, po wycięciu migdałków zatoki, zatoki.. i morze antybiotyków. Z tym zaparzaniem wolę się wstrzymać, bo u mnie wszystkie inhalacje kończą się podrażnieniem błon śluzowych nosa i przeziębieniem, z którego wykluwa się cudowna ropa w zatokach. Nad kremem z betuliną zastanawiam się, ale wiem, że to się może mijać z celem. Dlaczego? Skoro to bakterie, to jak przestaną się wylęgać w skórze, pójdą w zatoki. Jak stosowałam różne maści z antybiotykami na twarz, po tygodniu buźka była tylko jeszcze bardziej podrażniona; a jak trafił się jakiś naprawdę silny, to owszem, znikały zmiany, pojawiały się zapalenia zatok. I tak w kółeczko.. A moja betulina wciąż w drodze..
__________________
"...wody płyną i płyną, wiosny błysną i giną, idziesz ziemią ledwie pamiętaną..."
Anthei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując