Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ogromny problem z suchą skórą głowy.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-02-23, 15:51   #14
201801220933
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2 690
Dot.: RATUNKU! sucha skóra głowy

No widzisz, trafiłaś na specjalistkę w tej dziedzinie, droga autorko wątku.

Po pierwsze nie liczyłabym na pomoc dermatologa, bo w kwestii suchej skóry głowy i wypadania oni są ciemni jak 12 w nocy i to nawet Ci najlepsi. Lepiej zdać się na siebie, bo na dermatologów tylko stracisz pieniądze i czas. Dobór pielęgnacji suchej skóry głowy to kwestia wysoce indywidualna i trzeba wypróbować wiele środków zanim się trafi, a lekarze to nie cudotwórcy. Radziłabym jedynie zrobić badanie na obecność drobnoustrojów dla pewności.
Do drugie w przypadku dośc poważnego problemu -skóra Cię boli itd, lepiej skup sie na środkach medycznych/aptecznych, których receptury są dostosowane do wymogów takiej skóry, składniki dobierane sa uważnie z nastawieniem na bardzo wrażliwą i problematyczną skórę, naturalne metody czyli oleje, żele lniane itd sprawdzą się raczej przy drobnym krótkotrwałym problemie, tutaj potrzebujesz działania specjalistycznego, przy środkach "naturalnych" istnieje większe prawdopodobieństwo zrobienia sobie jeszcze większego kuku, z uwagi na zróżnicowane interakcje skóry z rzeczami typu oleje itd.. Wymienię Ci dwa dobre i porządne środki.

Po pierwsze zmień szampon na Emolium - szampon nawilżający. To naprawdę kojący kosmetyk, który pomaga wielu osobom z tym problemem, a nawet z chorobami skóry. Do skóry głowy idealny, do włosów już mniej, ale trzeba wypróbować, żeby się przekonać. Myj nim dwa razy nie obawiaj się, bo on koi zamiast wysuszać.

Emulsja Emolium jest okej, ale jak sama zauważyłaś, trzeba jej użyć bardzo dużo jest dość droga.

Leć do apteki i kup też Cerkogel30 - jest to żel mocznikowy, który mocno nawilża i jednocześnie sprzyja złuszczaniu obumarłych komórek naskórka, których na suchej skórze może być sporo. Żel udaje mi się stosować pomiędzy myciami, po jednokrotnym zastosowaniu nie trzeba myć włosów, po drugim z kolei stają się tłuste. Nakładaj go też na przynajmniej godzinę przed myciem skóry i nie żałuj, bo kosztuje poniżej 15 zł. Jest tez dostępny w stężeniu 10, ale lepiej kup 30 i to najlepiej dwa opakowania, bo na początku zużywa się też w ilościach hurtowych.

Oczywiście nie gwarantuję Ci skuteczności, jednak są to środki przeznaczone dla takiej skóry głowy i powinny pomóc. Według mnie, jeśli Twoje wysuszenie nie ma fizjologicznych przyczyn to w dość krótkim czasie powinno podziałać, jednak trzeba odrobinę czasu, aby skóra doszła do siebie.

Oprócz tych dwóch kosmetyków,. dzięki którym zwalczyłam wielomiesięczne wysuszenie skóry głowy, mogę polecić też takie, których działanie może sprzyjać nawilżeniu skóry : maska łopianowa agafii nakładana na skórę, balsam z enzymami pijawki lekarskiej, ale to..jak już rozwiążesz swój problem, bo działanie jest dość słabe i działanie raczej profilaktyczne.

Edytowane przez 201801220933
Czas edycji: 2014-02-23 o 16:02
201801220933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując