Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-10-28, 09:16   #1
elje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 10

Wrastające paznokcie - pytanie do Pana Doktora


Witam!
Mój problem zaczął się w czasie ciąży; kiedy nogi zaczęły mi puchnąć zaczęłam odczuwać dyskomfort podczas chodzenia (obolałe opuszki dużych palców u nóg). Odkryłam, że powodem są paznokcie, które wcinają mi się w skórę, zaczęłam więc przycinać paznokcie aż nabawiłam się prawdziwego problemu. Najpierw ból przy najdrobniejszym dotknięciu palca, następnie ropienie i krwawienie, wreszcie problemy z ubraniem buta i chodzeniem, o estetyce nie wspomnę. Oczywiście udałam się do lekarza i skończyło się wycięciem paznokcia ok 2-3 mm na całaj długości. Po zabiegu poczułam się jak nowo-narodzona, ale minął niespełna rok, a ja znów nie mogę chodzić. Oczywiście wiem, że paznokcie u nóg przycina się na prosto i próbowałam je tak przycinać, ale wydaje mi się że moje paznokcie mają dość specyficzny kształt , bo są dość mocno wygięte ku bokom , a poza tym sam problem tkwi głębiej a nie u samego ujścia paznokcia. Dodam jeszcze, że zanim miałam przeprowadzony zabieg trwało to ok. 1 m-ca; 2 wizyty u lekarza ogólnego, który próbował leczyć to specyfikami (niechętny do wydawania skierowań do chirurga), a później 2 kolejne wizyty u chirurga, a ja pracuję i mam dwójkę małych dzieci. Nie wyobrażam sobie żebym miała przechodzić podobny proces co 10 m-cy bo tyle minęło od ostatniego zabiegu. Oczywiście sam zabieg też nie należy do przyjemności.Czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się mojego problemu?
elje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując