Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-01, 11:38   #2301
Anturium
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 053
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Dzień dobry

Ja zupełnie nie na temat lat osiemdziesiątych. Posiedziałam wczoraj dość długo.
Dziewczyny mam to, czego dziś szukałam
Napiszę Wam w skrócie. To naprawdę bardzo ważne.
Melanina to pigment, powstaje w procesie melanogenezy.
Gdzie znajduje się melanina?
W kilku miejscach ale nas najbardziej interesuje skóra, tylko o niej będę dalej pisać. Melanina znajduje się w naskórku, a nie jak sądziłyśmy w skórze właściwej. Naskórek składa się z pięciu warstw, najbardziej zewnętrzna to rogowa, a następnie jasna, ziarnista, kolczysta i podstawna (dzięki Masi). Im jaśniejsza naturalna karnacja skóry, tym melaniny mniej. I tak, najbledsze z nas mają ją najgłębiej (cały czas mowa o naskórku) czyli w wartwie podstawnej, czarnoskóre mają melaninę we wszystkich warstwach naskórka. o tak ale wśród nas nie ma murzynek. Badam Waszą czujność. To dlatego Cosmelan najszybciej działa na ciemnej skórze. Generalnie rzecz ujmując, w warstwie podstawnej znajdują się komórki, zwane melanocytami, gdzie powstaje melanina i czeka na uwolnienie pod wpływem różnych bodźców. Mogą nimi być hormony, promienie UV lub po prostu czynniki genetyczne (piegi). Proces odbudowy naskórka średnio trwa 4 tygodnie. Liczymy go od chwili powstania komórek w naskórku podstawnym, komórki "dojrzewają" i są wypychane przez komórki nowopowstałe pod nimi, w ten sposób powoli przechodzą wszystkie kolejne pięć warstw aby w końcu się naturalnie złuszczyć.
Po co nam melanina?
Jest naszą naturalną formą filtra czyli ochrony zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. A wiecie CO głównie chroni? Chroni nasz materiał genetyczny czyli DNA. Drugim ważnym zadaniem melaniny jest funkcja antyutleniacza, czyli zdolność do usuwania wolnych rodników, to przez nie nasza skóra się starzeje.
Przestrogi.
Wracamy do promieni UVB. Wiecie, że melanina jest produkowana kilka dni po kontakcie z nimi? Mało tego, może być wytwarzana w miejscach, których nie opalałyśmy! To jest powód powracających plam, pomimo ochrony twarzy, kiedy opalamy resztę ciała. To bardzo istotna informacja dla miłośniczek solarium.
Jeszcze na dokładkę ostatnia przestroga. Olejki eteryczne są substancjami fotouczulającymi! Znajdują się w perfumach ale my je także kupujemy na przykład na BU (ja też).
Proszę Was wszystkie, przeczytajcie to.
Anturium jest offline Zgłoś do moderatora