Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-08-19, 19:37   #2991
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez blabla6 Pokaż wiadomość
Witam. Mam nadzieję, że trafiłam na dobry temat.
Mam mieszaną cerę - policzki suche, przetłuszczająca strefa T. Chciałabym za niedługo zacząć stosować kwasy i prosiłabym o pomoc w dobraniu. Ogólnie zależałoby mi na ograniczeniu przetłuszczania, zniwelowaniu (chociaż częściowym) zaskórników (głównie otwarte na nosie, trochę zamkniętych na czole) i ogólnym "odżyciu" cery - nie są to jakieś mocno nasilone problemy, ale jednak chciałabym mieć trochę gładszą cerę. Przestudiowałam trochę artykułów o kwasach - z tego co zauważyłam, do cery tłustej głównie polecany jest kwas salicylowy. Niestety jest jeden haczyk - mam cerę płytko unaczynioną, nadreaktywną (głównie policzki i broda, ale zdarza się też nos), więc szukam czegoś w miarę delikatnego, co nie podrażni moich naczynek. Poza tym uwzględniam fakt, że nigdy nie stosowałam żadnych kwasów, a po drugie nie używam filtrów, jedynie mineralne w formie podkładów sypkich (chemiczne mi rozgrzewają twarz, ale raczej nie wystawiam się na słońce).
Trochę poszukałam na ten temat, rozważam następujące opcje:
- kwas migdałowy (raczej gotowe produkty, Pharmaceris 5% lub serum Bielendy 10%, lepszy skład + kwas laktobionowy, przy czym zastanawiam się, czy takie stężenie to nie za dużo na początek)
- glukonolakton (własnoręczne wykonanie toniku 5%)
Która z tych opcji byłaby dla mnie lepsza? Czy może powinnam pomyśleć nad czymś innym? Przypominam główne priorytety - ograniczenie przetłuszczania i zaskórników, w miarę łagodnie, bez podrażniania naczynek. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Moim zdaniem w to serum Bielendy warto uderzyć, wg mnie jest świetne.
Co do kwasu salicylowego, to niestety prawda, mnie pomimo, że nie mam cery naczynkowej popękały naczynka po maseczce aspirynowej, a to bardzo zbliżona substancja.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora