Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - zele do paznokci-jak stosowac?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-05-30, 15:03   #13
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: zele do paznokci-jak stosowac?

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
80-150 zł
no to juz wole ta lampe z alegro.
A to sobie wol Tylko poźniej miej zal tylko do siebie jak lampa nic nie utwardzi. Jak mowiłam tylko 1 lampa na 1000 z allegro za 100 złotych potrafi byc dobra reszta to naciagactwo.

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
a wlasnie nie chce tipsow, bo i tak mi sie odkleily po super glue, a pozatym sa nie wygodne, a trzeba zajasc sie domowymi czynnosciami. jak przykleilam tipsy to nie moglam nic robic bo mnie palce bolaly
Ci innego najklejane na paznokcie tipsy plastikowe a co innego najkładana na paznokcie masa zelowa. Tipsy z plastiku mają sie do paznokci zelowych jak wino "siara" do szampana.

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
aha wiec ta lampa za 100 zl jest bee, bo kosztuje 100 a nie 1000 i jest z allegro ?
Akurat w przypadku rzeczy do profesjonalnego uzytku cena ma znaczenie.
O tym czy lampa za 100 zł sie doczegokolwiek nadaje swiadczy sam fakt ze w takiej lampie musza byc 4x9W zarówki gdzie jedna zarówka kosztuje 30 złotych. To jakim cudem opłaca sie komuś sprzedawac lampę po cenie nizszej niż koszt jej zrobienia?
Lepiej kubic sobie lampke nocną za 29,99 zł i bedzie tak samo działac na zel jak lampa do zeli z allegro czyli wcale.
Dobra lampa nie musi kosztowac 1000 ale srednio kosztuje około 200 - 300 zł.
Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
i to jest moja sprawa czy pojde na kurs, ja tylko sama sobie chce robic paznokcie. zreszta szkoda mi na kursy kasy
Owszem twoja sprawa co sobie zrobisz z swoimi panokciami Tylko miej pozniej pretensje do siebie jak nabawisz sie jakiegoś grzyba, lub zdeformujesz sobie na stałe paznokcie. Wtedy juz pisanie na forum "mam zdeformowane paznokcie co mam robic?" juz nie pomoga a jedynie chirurgia.

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
zastanawiam sie i bede sie zastanawiac co jest "specjalnego" w tej lampie.
W tej lampie są specjalne zarówki o odpowiedniej mocy i odpowiedniej dłogości fali które powodują polimeryzację zwiazków monomerycznych zawartych w żelu, czego skutkiem jest jego utwardzenie się.

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
po co odrazu formowac , jak ja chce smarowac tylko paznokcia tym ( jak lakierem) - to sie przytnie jak cos bedzie wystawac
Nawet zaciapanie tylko własnego paznokcia wymaga wczesniej jego odpowiedniej obróbki. A przycinac nie ma czego bo zel jest w postaci "kisielu" i z brzegu panokcia spłynie sobie swobodnie. Tym sie nie "mazia " paznokci jak lakierem.

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
i sie wsciekacie bo ktos ma inna opinie(zycie) na dany temat.jak jestescie milionerkami to sobie kupujcie te lampy za 1000 (a nawet za miliard) i codziennie chodzcie do specjalistki
ja zamierzam oszczedzic na tym.
Nie dlatego odradzamy samoróbki ze mamy inna opinie a dlatego ze my mamy prawidłowy poglad na te sprawy poparty wieloletnim doświadczeniem.
Nikt tu nie jest milonerką a jedynie jestesmy realistki nie wychowane na taniej chińszczyznie. Ja lampę nie musze kupowac za 1000 bo wiem jaką kupic i tanio i dobrze ale niestety mozna ja kupic tylko jak ma sie certyfikat ukończenia kursu.
Ja proponuję jeszcze wikesza oszczedność i wogule nic nie robić z paznokciami poza piłowaniem/obcinaniem. Na lakierach tez sie da oszczedzić.


Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
i sobie mowcie ze jestem debilka bo jestem
Moze nie debilem ale bardzo nie rozsadna. Na dodatek mocno uparta i nie dająca sobie nic wytłumaczyc.

Cytat:
Napisane przez mysiapysia18
a nawet chlopak mi taka lampe obiecal zrobic.on sie jakimis wynalazkami zajmuje i moglby zrobic.
E to masz genialnego chłopaka. Bo wiesz ja to nawet mając stopnie naukowe i pracujac na uczelni nad zadnymi wynalazkami nie pracowałam.
Wynalazki to nie zła rzecz. Ja to tylko kozystałam z tego co juz inni wynalezli i na podstawie tego coś sobie konstruowałam.

Gratuluje chłopaka To musi być niezły geniusz! W Polsce juz od dłuzszego czasu nikt nic nowego nie wynalazł.

A wracajac do tematu. Owszem lampe mozna zrobić sobie samemu ale nie które firmy mają tak kozystne oferty lampowe ze samoróbka wyjdzie drozej niz kupienie gotowej. Jest tylko 1 wada trzeba w tych firmach okazac certyfikat ukonczenia kursu bo inaczej nie dokona sie zakupów.
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując