Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pierwszy raz samolotem
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-19, 17:57   #28
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Pierwszy raz samolotem

Cytat:
Napisane przez Ami
Dziewczyny, co powinnam wiedzieć, na co zwrócić uwagę? Nigdy nie leciałam samolotem, więc panikuję strasznie. Jak wygląda odprawa? Jak nadawanie i potem odbieranie bagażu? Gdzie lepiej siadać w samolocie? Jak się ubrać (żeby nie zamarznąć albo nie zgrzać się)? Co lepiej włożyć do bagażu podręcznego?
Lecę z przesiadką w Paryżu do Lourdes (2,5 godz a potem ok 1,5 godz).
Piszcie wszystko, co wam przyjdzie do głowy. Czasem na te najbardziej oczywiste rzeczy, najtrudniej wpaść. Szczególnie jeśli się myśli tylko o tym, żeby samolot się nie rozbił.
Samolot na pewno sie nie rozbije Europejskie linie lotnicze naleza do najbezpieczniejszych, wypadki sa niezwykle rzadkie (np. lufthansa miala bodajze dwa, albo trzy w historii), a latanie to w ogole najbezpieczniejszy sposob poruszania sie.
Ja lece wlasnie we wtorek do ojczyzny i juz sie nie moge doczekac sklepu bezclowego Latanie jest swietne, wciaga, nawet jesli zdarzaja sie turbulencje. Latwo mowic, zeby sie nie bac, ale jak trzesie samolotem, to mi sie zoladek skreca, bo przeciez taki ogromny airbus, a rzuca nim jak zabawka Dobrze miec caly czas przypiete pasy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy samolot nagle zleci 500 metrow dol (to rzadkosc, ale zdarza sie), przynajmniej nie uderzysz glowa w sufit

Ciekawe jakim samolotem lecisz Ja lubie najbardziej odrzutowe, ale niestety na krotkie dystanse lataja tak zwane turbopropy, ktore sa bardzo bezpieczne, ale strasznie wyje silnik w podrozy, sa male i dosc mocno trzesie. Takie wlasnie lataja np. z Monachium do Wrocka o 7 rano, raz lecialam i dziekuje

No i miej nadzieje na bezchmurna pogode, poogladasz pieeeekne widoki (mnie powalil widok Alp z gory jak lecialam do Slowenii ).

Aha i mozesz wziac jakies 25 kilo bagazu, choc oficjalnie jest dozwolone 20. Przy 24-25 jeszcze nie kaza placic

Wez do samolotu walkmana, zamow u stewardesy winko i w droge
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora