Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-19, 10:30   #1249
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Przypomnę się Coś nie dość, że mi wysusza (możliwe, że to przez temperaturę) to jeszcze i zaczyna mi zapychać. A to 'BHA' to jest kwas betahydroksylowy?? Może to mi wysusza?
nie widzę tu składnika który mógłby mieć działanie wysuszające. być może to emulgatory (sorbitany), które przy myciu twarzy wspomagają silne wymywanie sebum (myjąc samym żelem nie zmywasz z twarzy wszystkiego, a sorbitany które wnikają w sebum mogą wzmagać działanie myjące żeli). krem wygląda na tłustawy (świadczą o tym właśnie sorbitany użyte jako emulgatory, kremu tłustego samym cetearyl alcohol i ceteareth-20 nie otrzymamy) więc wysuszać nie powinien. co do zapychania to być może filtry. BHA to butylohydroxyanizol (nie jest kto kwas beta hydroxylowy) głównie stosowany jako konserwant, ma też działanie antyutleniające

---------- Dopisano o 11:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
poproszę o analize pod katem zapychania cery tłustej skłonnej do trądziku

L'oreal Happyderm, Krem Supernawilżający 24h (skóra normalna i mieszana)

aqua, glycerin, cyclohexasiloxane, caprylic/ capric triglyceride, cyclopentasiloxane, alcohol denat., peg- 20 methyl glucose sesquistearate,ammonium polyacryloyldimethyl taurate, sodium hyaluronate, dimethiconol, butylene glycol, mica, tocopheryl acetate, benzophenone- 4, titanium dioxide, c12- 13 pareth-3, methylparaben chlorphenesin, diazolidinyl urea,tetrasodium edta, ci 14700/ red 4, ci 47005/ yellow 10, parfum/ fragrance, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, geraniol
nie ma tu nic co mogłoby superhiper zapchać. raczej delikatne emolienty, sporo silikonów, które potencjał zapychający silnie obniżają. ma alcohol, ale wysuszać nie powinien. powinien dobrze nawilżać, i zmniejszać nierówność skóry (hialuronian sodu, mica, dwutlenek tytanu) nie podoba mi się benzofenon

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-19 o 10:27
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora