Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-06, 10:09   #3576
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XI

Cytat:
Napisane przez hodowca_pokrzyw Pokaż wiadomość
A jadlas kiedys puree ze swiezo ugotowanego bobu z czosnkiem i oliwa z oliwek, doprawiony sola, pieprzem i kminkiem indyjskim?


Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
oddałabym wszystko żeby to choć polizać


Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Winly, a co bylo nie tak z sola ze postanowili zmienic?
nie mam pojęcia Może dlatego że się z solą kojarzy? no nie wiem dlaczego. ale łącińska nazwa to limanda aspera, wiec dlatego limanda, a dlaczego nazwa sola ? nie wiem

ale zapytam jutro

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

wogooglowałam jednak nie mam racji:

Cytat:
Limanda żółtopłetwa (łac. Limanda Aspera; ang. Yellowfin Sole). Na rynku polskim limanda zastępowała często dużo droższą solę (Sola Solea), jednak zakazano w handlu używania nazwy handlowej sola dla limandy.
czyli sola jest solą, a limanda limandą

a to co było do tej pory sprzedawane pod jedną nazwą SOLA musi być teraz rozróżnione na solę i limandę ale soli tej prawdziwej soli jest bardzo mało na rynku naszym, myślę że większosć to limanda właśnie pod nazwą sola.

Pewnie jeszcze przez długi czas pod nazwą sola będziemy kupować limandę, bo zanim wszyscy to wprowadzą to potrwa

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

i jeszcze:
Cytat:
sola - pod ta nazwa wlasnie yellowfin sole (limanda) jest w Polsce sprzedawana. W Polsce ta ryba jest duzo tansza niz prawdziwa sola, a prawdziwa sola jest dosyc trudno dostepna.
__________________


I love M*A*D minerals

Edytowane przez WinlyEm
Czas edycji: 2010-06-06 o 10:13
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora