Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-30, 15:28   #2921
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez eliysp Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny! mam pytanie, bo trochę się zakręciłam.

mam olej z orzechów laskowych z Ecospa i jest na nim napisane, że "jest polecany do skóry przetłuszczającej się, łojotokowej, z trądzikiem"

a we wcześniej polecanych tabelkach z rozpiską kwasów tłuszczowych widzę, że kwasu oleinowego jest znacznie więcej niż linolowego co może wskazywać na działanie zapychające czyli chyba jednak nie będzie polecany do cery przetłuszczającej się i z trądzikiem

mam cerę skłonną do zapychania z mnóstwem grudek, zaskórników, ropnych wyziewów i zastanawiam się czy mogę go bezpiecznie stosować..

jak to w końcu jest?
Jest to tak, że po pierwsze, jeden kwas nie musi decydować o działaniu komedogennym oleju. Po drugie, to w jakim stężeniu będziesz stosować olej ma znaczenie. Po trzecie, to jakich preparatów użyjesz oprócz oleju ma znaczenie. Po czwarte, komedogenność i aknegenność (powodowanie zmian zapalnych) to nie to samo; skutki działania aknegennego w postaci grudek i krostek możesz zauważyć szybko, natomiast zaskórniki mogą powstać dopiero po kilku miesiącach; trzeba to wziąć pod uwagę i nie oskarżać zbyt prędko preparatów kosmetycznych. Więcej na temat zawiłych kwestii związanych z komedogennością będzie w przygotowywanym przeze mnie wątku. Zachęcam do testowania olejów na własnej skórze.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora