Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-10-30, 16:11   #2924
eliysp
Raczkowanie
 
Avatar eliysp
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: bba
Wiadomości: 52
GG do eliysp
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jest to tak, że po pierwsze, jeden kwas nie musi decydować o działaniu komedogennym oleju. Po drugie, to w jakim stężeniu będziesz stosować olej ma znaczenie. Po trzecie, to jakich preparatów użyjesz oprócz oleju ma znaczenie. Po czwarte, komedogenność i aknegenność (powodowanie zmian zapalnych) to nie to samo; skutki działania aknegennego w postaci grudek i krostek możesz zauważyć szybko, natomiast zaskórniki mogą powstać dopiero po kilku miesiącach; trzeba to wziąć pod uwagę i nie oskarżać zbyt prędko preparatów kosmetycznych. Więcej na temat zawiłych kwestii związanych z komedogennością będzie w przygotowywanym przeze mnie wątku. Zachęcam do testowania olejów na własnej skórze.
ślicznie dziękuje za odp. trochę mi się rozjaśniło

myślałam o stosowaniu solo, ewentualnie z NMF, mam jeszcze kilka innych olei, np. macadamia, argan, pestki moreli, ale jakoś boje się robić mixy

czyli równie dobrze można się nie sugerować tabelkami tylko jak już było napisane nie raz: testować, testować i jeszcze raz testować

tylko nie wiem czy zauważę, że coś mi nie pasuje już mając bardzo zanieczyszczoną cerę

z chęcią przeczytam wątek, który tworzysz
eliysp jest offline Zgłoś do moderatora