Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Poród naturalny,a cesarskie cięcie - doświadczenia z Polski
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 14:18   #16
kadith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Poród naturalny,a cesarskie cięcie - doświadczenia z Polski

ja przeżyłam za równo poród SN jak i CC

Za pierwszym razem był to poród SN
Drugi Cesarka

Jeśli o mnie chodzi... o wiele lepiej wspominam poród SN.
ból fakt w trakcie gorszy i wydaje się że nigdy sie nie skończy, ale jednak przyjdzie taki moment potem już jest lepiej. pare godzin i wstajesz, powoli się ruszasz, fakt boli krocze ale naprawdę nie jest zle.
można sie już spokojnie zająć dzieckiem i po tygodniu czułam się cudownie bo oprócz ciężkiego siadania nic juz nie czułam

po cesarce... doba leżysz, dzieckiem zająć się nie możesz dla mnie to była trauma, fakt mała leżała koło mnie ale to nie to samo.
potem ciężko wstać i sie ruszać, naprawdę próbowałam ale łatwo nie było
przez ok 3 miesiące dochodziłam do siebie....
pierwsze tygodnie nie mogłam siedzieć i chodzić bo mnie rana piekła.
potem jakoś szło ale to nie to samo.
Brzuch nie wrócił już do takiej formy jak po SN

blizna fakt widoczna dla niewielkiej ilości osób, ale nad nią zrobił mi sie taki mały wałek i beznadziejnie to wygląda
do tego nie lubię jej dotykać dalej jest jakaś tkliwa...
przy zmianie pogody nacięcia krocza nie czuje a bliznę po CC tak

To tyle, wiem jedno nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na zaplanowaną Cesarkę jakbym mogła rodzić SN

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Hajja Hawwa Pokaż wiadomość
Jestem w 26. tygodniu ciąży i mam wskazania do cerarskiego porodu. Chciałam się zapytać, jeśli któraś z Was wie, jak to jest z terminem cesarskiego cięcia. Jest ono umawiane wcześniej na konkretny dzień, czy jest robione dopiero jak dostanie się skurczy? Jak to jest z karmieniem po cesarskim cięciu? Na początku jest za mało pokarmu, żeby nakarmić dziecko do syta? I jak to jest z odchodami poporodowymi? Ile trwa krawienie po cesarce? Krócej niż przy porodzie naturalnym, czy może tyle samo lub dłużej?

jesli chodzi o karmienie nie daj sobie wmówić że nie ma pokarmu, żadna kobieta nie ma na początku mleka bo leci tzw siara to jest bardzo mała ilośc ale bardzo ważna dla dziecka!
jak podstawią szybko dziecko do piersi i będziesz często go tam trzymać mleko przyjdzie spokojnie, byle nie oddawaj często dziecka bo wtedy może być kłopot.
Ja po CC dostałam dziecko po jakiś 2 godzinach na cyca i tak zostało. leżąc sama przekładałam z jednego boku na drugi i nie oddawałam, mleczko szybciutko przyszło.
kadith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując