Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-02-24, 07:57   #2877
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Kasia_L Pokaż wiadomość



Kate, dzięki za wsparcie. Jednak cóż tu wiele mówić, często ta właśnie praca jest niedoceniana. Niektórzy ludzie (tzn. ci, którzy nie mają nic wspólnego ze szkolnictwem ) widzą w mojej pracy: 18 godzin pracy tygodniowo, 2 miesiące wakacji, ferie zimowe.

Trzęsie mną jak słyszę, "za tyle godzin pracy to wcale nie zarabiają mało" , "mają 2 miesiące wakacji i jeszcze narzekają", "dostali podwyżkę".
Ja myślę sobie wtedy - przyjdź człowieku na tydzień do szkoły...

Niemniej jednak bardzo lubię to co robię, praca daje mi dużo satysfakcji (choć wiadomo, jak wszędzie są lepsze i gorsze dni), czuję że się spełniam. Niestety nie jestem w stanie się usamodzielnić . Czekam jednak, aż TŻ zacznie zarabiać ludzkie pieniądze, a wtedy ja będę realizować się w nauczaniu .
Otóż to - dwa zawody związane z wielką odpowiedzialnością, wysiłkiem i ciągłym pogłębianiem wiedzy - co tanie nie jest - czyli lekarski i nauczycielski są traktowane przez państwo jako zło konieczne - czyli płaćmy minimum i wymagajmy.

Lekarze to mogą chociaż na prywatnej praktyce dorobić i w prywatnych przychodniach, nauczyciel ma do dyspozycji korepetycje tylko - a to wiadomo - nic pewnego.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora