Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Łojotokowe zapalenie skóry głowy
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-18, 21:15   #20
iissaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Łojotokowe zapalenie skóry głowy

Witam,
nazywam się Izabela. Od pewnego czasu (może ok. 1roku) borykam się z podobnym do Państwa problemem
(Łojotokowe zapalenie skóry głowy).

Ja u siebie zauważyłam te zmiany pewnego dnia po kąpieli. Nagle spoglądając w lusterko ujrzałam białą skórę głowy. Nie wiedziałam o co chodzi. Tym bardziej, że nigdy z czymś takim się nie spotkałam. Każdego następnego dnia było coraz gorzej. Tzn: pojawiły się u mnie płaty - mniejsze, większe, ropne wypryski (które pękały), okropne uczucie swędzącej głowy. Nie ukrywam działa to bardzo wkurzającą i człowiek staje się bardziej nerwowy i złośliwy Postanowiłam udać się z tym problemem do Pani dermatolog. Oczywiście uzyskałam informację, że to Łojotokowe zapalenie skóry głowy. Pani doktor poradziła, aby codziennie myć włosy szamponem ziołowym. Żadnych odżywek, maseczek do włosów, szamponów z wyższych półek itp. Przepisałam mi również preparat do wcierania w skórę głowy po kąpieli na bazie spirytusu. Ciężko odczytać mi skład, ponieważ robiły go Panie w aptece (koszt ok. 5zł). Nie powiem pomogło i to nawet bardzo. Nie jest źle. Szamponu używam dr Eris (Pharmaceris - szampon kojący do skóry wrażliwej). Niestety Oilatum i Polyfar, Polyfar AF nie pomogły. Teraz jedynie po kąpieli czasem pojawia się biała skóra głowy w miejscach (z przodu głowy - nad czołem i po bokach - okolica uszu, skroni). Już nie pojawiają się wypryski. Głowę myję codziennie. A preparat, o którym wspomniałam wcześniej, wcieram w razie wyższej konieczności.
Może warto wypróbować ten szampon:
ERIS Pharmaceris H Sebopurin specjalistyczny szampon normalizujący do skóry łojotokowej 250 ml w cenie od 18 zł do 22 zł.
Pozdrawiam Izabela


Edytowane przez iissaa
Czas edycji: 2009-11-18 o 21:19
iissaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując