Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-12, 13:37   #5030
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mangha, powiesz wiecej? czym zluszczasz, jakie oleje wyprobowalas i ktore sprawdzily sie najlepiej? ja sie czaje teraz na czarnuszke i zauwazylam, ze ladnie zluszcza tez tonik z octem jablkowym
A tak, już mówię, przepraszam za opóźnienie (praca:/)
Mam to szczęście że moja skóra reaguje na wszelkie kwasy fantastycznie. Ale głównie stosuję Triacneal, on jest pomocny szczególnie przy wysypkach kaszkowych, które mnie od czasu do czasu dopadają, po zjedzeniu niektórych pokarmów. Wtedy robi mi się pełno zaskórników otwartych i zamkniętych, Triacneal je załatwia

Jeśli chodzi o oleje to stosowałam z pestek malin surowy, genialnie nawilża. Z pachnotki, to jak mam właśnie tą kaszkę, bo on sobie radzi z odblokowaniem porów.

Ostatnio zaprzyjaźniam się z olejem kokosowym. Zaskoczeniem była dla mnie informacja, że jest on wskazany przy skórach trądzikowych i tłustych. Sprawdza się u około 90% ludzi, na resztę 10% działa odwrotnie to znaczy wzmaga przetłuszczanie i zmiany. Normalnym jest że po tym oleju często wysypują mniejsze lub większe krosteczki, co często ludzie mylą z zapychaniem. A to po prostu pory się oczyszczają. Powoli i ostrożnie go testuję, na wypadek gdybym znalazła się w tych 10% nieszczęśliwców Na razie jest bardzo ok. Olej fantastycznie nawilża, lepiej niż malina, no i ten zapach......mmmmmmniam

Stosuję też rycynę do oczyszczania (na wizażu jest wątek temu poświęcony), dla mnie genialnie jak na razie, skóra gładziutka i piękna. Wszystkie detergenty poszły w odstawkę.

Cytat:
Napisane przez Eside Pokaż wiadomość
POmocy.
Stosuję acne derm,na drugą noc effeclar duo,potem znowu acne,potem dwie noce nawilżanie i tak ciągle no i juz nie mogę.Oprocz tego myjhe zelem effeclar,lubie goMyslalam,ze ropne pryszcze przestana mi wyskakiwac,a tu nic,pojawiaja sie ciagle w strefie T(bo tam mam trądzik)Po kuracji zoraciem(który mi pomagał bardzo,postanowilam go odlozyc wlasnei,bo vbylam czerwona i sie swiecilam no i wlasnei odlozylam .Po zoracu zaczely mi same ropne wyskakiwac,nogdy nie mialam samyc hropnych,bo to są same ropne ;/Kiedys gdzie niegdzie ropne,a reszta po prostu takie czerwone
Juz nei mogę,okropnie to wyglada.
Jak temu zapobeigac,jak pielegnowac mam cere :conf used:Prosze pomózćie.I czym moga byc przyczyna te ropne pryszcze? ;/
Hej hej, moim zdaniem masz bardzo podrażnioną skórę. Im więcej tych anty trądzikowych smarowideł nakładasz, tym bardziej problem się pogłębia. Skóra zaczyna reagować histerycznie. Zorac na mnie też niestety podziałał drażniąco (z tym że ja go używałam na dekolt, cały miałam zsypany, aż dermatolożka się zdziwiła, bo jeszcze czegoś takiego po Zoracu nie widziała)

Ja jak miałam wypryski ropne to stosowałam co następuje:
- na noc przecierałam całą skórę sokiem aloesowym (do kupienia w aptece, lepszy ten z farfoclami), sok też można popijać. Może być po nim skóra zaczerwieniona i takie uczucie jakby gorąca szczególnie na twarzy.
- do smarowania mieszanka oleju z winogron pół na pół z linomagiem.

Jak mi te ropne paskudy zeszły to zastosowałam kwasy, najpierw Diacneal, a jak go wycofali to triacneal. Do nawilżania te oleje o których pisałam wyżej.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora