Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-04-23, 18:36   #90
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: blizny po trądziku/do Basi... i innych Effeklarowiczek :))

Lejko jesli czytalas tekst na wizazu na temat kwasow to znasz odpowiedz)
I jeszcze jedno, wiem, że nie powinnam się wtrącać, ale nie mogę się powstrzymać, bo to dla twojego dobra, gdy widze ilosc twoich recenzji i ilosc probek jakimi ciagle meczysz twoja mloda skore to jestem przerazona. Mam nadzieje, ze tak nie bedzie, ale im wiecej tego stosujesz tym bardziej narazasz swa skore na uczulenia w przyszlosci, gdy bedziesz miec 30-40 lat byc moze bedziesz miec tak wrazliwa skore ze nie bedziesz mogla uzywac wiekszosci kosmetykow. Wg mnie szkoda skory, kosmetyki nie sa zle, a wielokrotnie pomocne, pod warunkiem, że uzywa sie je z glowa, a nie traktuje jak "zabawki", w przeciwnym razie moga sie one okazac nie tak niewinne jak to sie nam wydaje. I nie chodzi tutaj o rozleniwienie skory ale o zwiększenie podatnosci na uczulenia i podraznienia. Oczywiście ta zasada dotyczy wszystkich w każdym wieku.
a jeśli chodzi o próbki kremów z kwasami to są one często przydatne, co prawda po krótkim czasie nie przewidzimy czy akurat dany krem jest tym odpowiednim dla nas, ale możemy się przekonać, czy konkretny preparat nas nie uczula (w przypadku kwasu BHA jesli jesteśmy uczuleni na salicylany o czym nie zawsze wiemy, próbka pomoże nam się o tym przekonać w pewnym stopniu) czy nie zawiera zbyt wysokiego stężenia kwasów, zbyt niskiego pH itp.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując