Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Naturalne futro, ale ... - wasze opinie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-10-30, 17:10   #25
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Naturalne futro, ale ... - wasze opinie

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Co do polowań i myśliwych (jestem bardzo za, pochodzę z rodziny, gdzie ten piękny sport jest kultywowany) to odstrzał określa jakie osobniki mają być odstrzelone. Pod uwagę bierze się wiek osobnika (odstrzela się więcej młodych - bo one naturalnie giną) i jego stan (strzela się przede wszystkim do osobników o nieprawidłowym porożu, widocznych wadach, chorobach, etc). Odstrzały na piękne, stare byki z potężnym porożem są rzadkością. Myśliwi ponoszą konsekwencje za nieprawidłowy wybór odstrzelonego zwierzęcia. Czaszki i poroża jako trofea podlegają ocenie.

Co do farm to ja szczerze mówiąc nie wierzę, że te zwierzęta w tak straszny sposób są trzymane - bo zwierze tak traktowane nie będzie miało ładnego futra. Żeby sierść była porządna to zwierzę musi być dobrze odżywione, musi mieć trochę ruchu, etc. Nikt nie kupi wyliniałego lisa.
dzięki za informację - tak sądziłam - chciałam się upewnić, że nie chodzi o samą liczbę sztuk, tylko kryteria są ostrzejsze.

a jeśli chodzi o fermy - to podejrzewam, że są pewnie i bardziej humanitarne - ja widziałam takie, gdzie zwierzęta stały w piętrowych klatkach na mrozie - bo od niższych temperatur mają gęstsze futro....
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując