Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-02-18, 20:55   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: tłusta i wrażliwa cera naczynkowa

Twoja cera jest rzeczywiścia bardzo problematyczna. Pisałaś, że używałaś Żelu na naczynka z serii Dermika P, czy próbowałaś go uzywać samego bez kremu? Mogłabyś np używać tego żelu na dzień i najlepszym wyjściem dla ciebie byłoby stosowanie podkładu z filtrem conajmniej SPF 15, gdyż warstwa kremu i jeszcze na to warstwa podkłądu to na pewno zbyt dużo dla twojej tłustej cery.
Żel ten możesz również używać samodzielnie jako kosmetyk na noc.
No chyba, że już tak próbowałaś i nadal cera była zbyt tłusta.
Polecam ci również Serum z wit. C z serii Pharmaceris, o którym była mowa w artykule o witaminie C. Jest ono bardzo lekkie, mogłabyś więc używać go na dzień pod podkład i i na noc jako krem, wit. C działa także korzystnie na problemy z naczynkami.
Wiem, że niestety na naszym rynku nie ma zbyt dużej oferty dobrych klremów z filtrami, które chroniłyby przed UVA i jeszcze nadawałyby się do tłustej cery. W przyszłości chciałabym napisać artykuł na temat ksometyków chroniących przed UV, póki co podam ci kilka propozycji. Napisz mi czy masz dostęp do kosmetyków zagranicznych np z USA tutaj bowiem wybór kremów z dobrymi filtrami dla cery tłustej jest o wiele większy. Natomaist na naszym rynku najlepsze są chyba kremy do twarzy przeznaczone typowo do opalania, niestety dla ciebei będą na pewno zbyt tłuste. Z droższych firm spróbuj może:
- Estee Lauder Day wear lotion super anti-oxidant complex SPF15, zawiera dwutlenek tytanu ( titanium dioxide), lub Lightsource ale nie kremu tylko jakbyś miała dostęp do wersji w postaci lotionu,
- Lancome Bienfait Total SPF 15 w postaci lotionu zawiera chyba Parsol 1789,
Z tańszych:
- Próbowałaś może Hydraphase XL La Roche-Posay SPF 15, nie wiem jednak czy nie bedzie zbyt ciężki dla ciebie
- - Hydrosystem: Krem ochronny na dzien SPF15, zawiera dwutlenek tytanu, niedrogi, a naprawdę dobry krem, kosztuje chyba ok 10 zł, a chroni rónież przed UVA
- Loreal nowy krem z wyciagiem z winogron Activ Future niestety dosyć niska ochrona tylko SPF 8 , ale zawieta Mexoryl SX chroniący również przed UVA.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując