Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-31, 10:21   #2855
Hedonia
Zadomowienie
 
Avatar Hedonia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

cześć
czy mogłybyście mi poradzić? Czytałam dużo na biochemii, wątkach o kosmetykach różnych firm i.. szczerze, pogubiłam się.
Chciałabym dobrać skuteczną pielęgnację, która nie kosztowałaby majątek, a jednocześnie poprawiła stan mojej cery.

Mianowice, moje czoło - przebarwienia, dziurki po trądziku, zaskórniki, od czasu do czasu niespodzianka większej rangi. Świeci się.
Nos - zazwyczaj bardziej czerwony niż inne części twarzy (czasem jak u pijaka ;p), wągry, małe blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, świeci się jak lampka.
Broda - zaskórniki, przebarwienia
Policzki - gdzieniegdzie małe blizny potrądzikowe, lekkie przebarwienia, rozszerzone pory(niektóre naprawdę duże), zaskórniki
Do tego (chyba nie ten wątek, ale też się może znacie) rozjaśnić 'wrodzone' cienie pod oczami.

Myślę, że taka łagodna pielęgnacja, jaka została polecona Gosiuli95, nie pomoże mi.
I nie wiem, tyle jest tych kosmetyków, maseczek, peelingów, że już nie wiem, w jakiej kolejności, kiedy stosować, aby zmieścić je wszystkie i skóra była jednocześnie nawilżona, jak i złuszczana, dostawała składniki antytrądzikowe etc.
Do jest taka .. szara, także chciałabym poprawić jej koloryt.

Na początku myślałam, żeby zamówić na mazidłach hydrolaty , olejki itd. , ale zainteresowała mnie Ziaja oraz kosmetyki Babydream.

Przeczytałam, że na przebarwienia dobry jest kwas BHA, ale kurację można rozpocząć w zimniejszych miesiącach. Myślałam o Acne Dermie.
Czy może dodać coś do niego ?
I czym najlepiej zmywać makijaż? Mleczkiem, żelem, olejkiem myjącym (jakiś olejek + emulgator), czy jeszcze czym innym?
I co następnie? Czytałam, że dobry na przebarwienia jest np. tonik z cytryny.
I na wieczór ten kwas?

Rano myślałam o czymś nawilżającym. Czytałam, żeby lepiej nie myć twarzy , także chciałam hydrolat + jakiś lekki krem nawilżający, np. z Ziaji. Do kremu mocznik z mazideł.

I kwestia maseczek. Bardziej przypadły mi do gustu te domowe - drożdżowa, aspirynowa etc. + chciałam jeszcze używać glinkę. Jaką polecacie? I w ogóle tyle ich jest, że bym chyba mogął robic każdego dnia inną, przez cały rok.

Aha, jak oceniacie kosmetyki z Ziaji, szczgólnie Nuno, Tin Tin i Ziaja Pro? Oraz te Babydream? Czy są wśród nich takie, które pomogłyby mojej skórze?

Bardzo dziękuję, jeśli zechcecie mi pomóc. Naprawdę, już się w tym wszystkim gubię, a chciałabym wybrać właściwą pielęgnację i poprawić stan skóry. I przepraszam za tą chaotyczność, ale nie ogarniam tego.
__________________
gdy mi jest dobrze
moja dusza mruczy.
M.Peszek


Edytowane przez Hedonia
Czas edycji: 2009-08-31 o 10:44
Hedonia jest offline Zgłoś do moderatora