Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brązowowłose farbowane Cz.V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-23, 20:59   #3784
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Brązowowłose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Pokaż wiadomość

Ja osobiście nadal bym była przy 6%, bo ty robić chcesz tym samym poziomem, więc nie powinno być źle dobrane.
Ale teraz Weronisia zasiała we mnie niepewność i już nie wiem nic

Wróci to się z nią pogada i najwyżej może wymienisz oxy w sklepie na wyższe i tyle. Bo nieużywane to powinni bez problemu wymienić, jak masz paragon nadal.
Ej no nie ma tragedii
Generalnie się przyjęło, że oxy 6% jest dla farb brązowych czyli już od poziomu 6 do ciemniejszych.
Natomiast od 7 do jaśniejszych stosuje się 9%.
Ale oczywiście można stosować 6% dla blondów jeśli się chce zostać na tym samym poziomie. Tyle, że nie można wtedy oczekiwać, że np. 8/0 wyjdzie jak na próbniku. Może wyjść dużo ciemniej.

W przypadku Asmeny trochę mnie zdziwił wybór wody, bo jesteśmy na wątku brązowowłosych, więc wyszłam z założenia, że chce rozjaśnić włosy tą 8-ką, czyli powinna wziąć 9%.
Natomiast jeśli włosy są rzeczywiście blond i mają zostać na tym poziomie, to można użyć 6% Powinno wyjśc dobrze.
Ale nadal do końca nie wiem jaki dokładnie kolor Asmena chce uzyskać, bo ciągle tylko pisze, że nie za ciemno, nie za jasno. A dla każdej z nas może to oznaczac inny poziom. Dla mnie za jasno, to już poziom 6
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora