Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-09-18, 09:56   #3119
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Możliwe, że ją wysuszyłaś i podrażniłaś. Na Twoim miejscu odstawiłabym na jakiś czas kwasy i sięgnęła po coś kojącego. Serum odbudowujące z BU było fajne. Hydrolaty też mogą drażnić, niektóre są dosyć "ostre". Próbowałaś jakiegoś aptecznego kremu?, ja używam Cetaphil, coś tam pomaga a przede wszystkim nie szkodzi. Właściwości kojące ma olej z tamanu, poza tym warto używać pantenol i generalnie uspokajać skórę. Też zminimalizować ilość używanych kosmetyków.
Nie wysuszyłam, nie mam ani jednej suchej skórki, odkąd zrezygnowałam z kwasów na alkoholu. Problem nie leży też w kosmetykach, te mam dobrane starannie.
Kosmetyków z BU nie chcę, ani żadnych innych półproduktów.
Aptecznych kremów nie używam i nie potrzebuję, za wyjątkiem lekkiego Alantanu, od zadań specjalnych mam maskę pokwasową Farmony. Co nie zmienia faktu, że twarz mnie szczypie i się czerwieni, czego przed kwasami nie miałam.


Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja parę lat temu jakąś serią matującą Vichy poparzyłam i ususzyłam sobie skórę, koszmar! Dlatego odstwiłam wszystko i zaczęłam naturalną pielęgnację. A w tym roku przez jakąś maseczkę wyskoczyła mi reakcja alergiczna, normalnie byłam bordowa parę dni i też skóra zrobiła się delikatna na jakiś czas. Dodam, że też miałam pancerną.
Naturalna pielęgnacja nie jest dla mnie, zwłaszcza wszelkiego rodzaju oleje.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Skórę możesz mieć zanieczyszczoną, bo jest notorycznie wysuszona i odwodniona.
Mam skórę tłustą, dlatego jest zanieczyszczona. Zawsze taka była, za wyjątkiem prawie roku na plastrach anty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora