Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mydło ALEPPO
Wątek: Mydło ALEPPO
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-06, 17:36   #10
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Mydło ALEPPO

Im wyższa zawartość oleju laurowego tym mydło ma silniejsze właściwości "terapeutyczne"- antyseptyczne, gojące etc. i zalecane jest do skóry z problemami dermatologicznymi: łuszczyca, egzema, trądzik itp. Olej laurowy może u niektórych osób powodować lekkie, ustępujące podrażnienie, dlatego też niektórzy polecają zacząć od mydła z niższym stężeniem 16% lub 25%. Ja mam 25% i uważam, że jest OK. Kupowałam w Biolanderze. Zakupilam też Aleppo z różą na Allegro i mimo oryginalnego wyglądu i opakowania nie byłam zadowolona-mazało się, śmierdziało i wysuszało skórę. Polecam Alep Premium, ma lepszy zapach, choć receptura odbiega nieco od tradycyjnej, bo oprócz oliwy i oleju laurie zawierają też inne oleje często stosowane przy produkcji mydeł: kokosowy, migdałowy. Podobno mydła Lauro są fajne (skład podobny do Alep Premium i podobno też tą metodą produkowane)-jest dużo różnych wersji: interesuje mnie mydło migdałowe, rumiankowe, aloesowe, owsiane, ale jeszcze nie zamawiałam. Waham się pomiedzy tymi a mydłami Organique.
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując