Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Relacje w rodzinie/rodzeństwo
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-10-22, 08:26   #29
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Relacje w rodzinie/rodzeństwo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, że łebskich ludzi zaraz ogarną Stany, Niemcy, albo jakiś inny kraj z nauką na wysokim poziomie.



Mnie chcieli, a ja wielkim profesorem nie jestem, po prostu dostałam ofertę przeniesienia się na zagraniczną uczelnię ze stypendium (byłam dość aktywną studentką).



(Niech mnie ktoś zastrzeli, że na to nie poszłam, bo mi się nie widziało przeprowadzać daleko, ale dobra, było, minęło, nie jest mi źle w życiu.)



I nic dziwnego, że łebscy ludzie tam są, bo u nas zwyczajnie nie ma warunków do wielu eksperymentów. MIT czy CalTech to ma miesięczny budżet jak wszystkie instytuty fizyki, chemii, biologii w Polsce łącznie rocznie pewnie.



Wielu moich znajomych pracuje w ten sposób.



Więc to tak się kręci, że w Polsce to taka trochę mały naukowiec, a nie nauka na światowym poziomie. Ale w wielu krajach tak jest, nie jesteśmy jacyś zacofani. Po prostu nie jesteśmy szalenie bogaci i nastawieni na ten aspekt.
Niestety to jest. Ja wyjechałam za granicę już w czasie magisterki (biol. Mol.) I wyposażenie labow i zasięg projektów jest nie do porównania. Ostatnio sprawdzałam coś na stronie swojego dawnego labu w PL i tam z dumą wymienia się na wyposażeniu termocykler i komory do żeli na western bloty. Gdzie na zachodnich uczelniach to coś tak oczywistego jakby wymieniać, że restauracja ma talerze

Sent from my FP4 using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując