Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-10-17, 21:30   #131
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XIII

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Używała któraś z was emulsję szałwiową Martina Gebhardt? Taką http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl...ej-100-ml.html W tym sklepie są też próbki. Myślę czy by nie zamówić kilka zanim ostatecznie zdecyduję się na pełnowymiarowe opakowanie.
Miałam ją rok temu.. Dla mnie to taki raczej lżejszy krem. Zapach akurat chyba najbardziej z jej właściwości mi podszedł. Moim zdaniem raczej dla skór mieszanych niż tłustych.

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
To co stosujesz albo stosowałaś na zaskórniki?
Retinoidy, prawie wszystkie kwasy oprocz TCA i szikimowego. O różnych kremach, glinkach i innych tego typu metodach to nawet nie ma się co rozpisywać. Z tego wszystkiego nieduże efekty dał mi dopiero kwas salicylowy w gotowym roztworze 10%. Zaskórniki trochę wolniej rosły i trochę zmniejszyła się zawartość porów. W porównaniu ze skutkami ubocznymi nie było warto.
Obecnie jestem w trakcie leczenia hormonalnego i dopiero to usunęło zaskórniki i łojotok, chociaż na nosie coś tam ciągle jeszcze było. No i po zmniejszeniu dawki leku ostatnio zaskórniki oczywiście zaczęły powracać. W metody kosmetyczne w takich przypadkach jk mój nie ma sensu się bawić. Można sobie tylko narobić trwałych dodatkowych problemów typu nadwrażliwość skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora