Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-11-10, 22:56   #835
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witam
mam problem z cerą , który w ciagu ostatnich 2 miesiecy sie nasilił i nie do końca wiem jak powinnam z nia postępować.

Po umyciu twarzy żelem lub po zrobieniu peelingu skóra jest sucha i sciagnieta, mam uczucie jakbym miala "sztywna twarz", a nałozenie lekkiego kremu nawilżającego nie pomaga (Hydrabio Biodermy lekki to była porażka, teraz mam taki z iwostinu sensitia ale tez nie nawilza tak jak bym chciała). Krem pod oczy to wgl obowiązkowo bo jak użyje na całą twarz tylko jakiegoś nawilżajacego to skóra pod oczami jest napieta i sucha jak papier

za to po kilku godzinach a czasem i po jednej, moja skóra świeci sie jak żarówa, jest po prostu przeokropnie tłusta, tak że wręcz ta warstewka pudru/podkładu się roztapia na nosie i moge ja zetrzec chusteczką... ;/

a nie chce ciagle się pudrować bo nienawidzę efektu maski, lubię delikatny makijaż, a dodatkowo mam wrażenie że puder lub podkład (krem Olay nawilżający z podkładem Max Factor) który stosuje obecnie zapycha mi pory - moja skóra jest ostatnio podejrzanie szorstka, nawet po peelingu zostają mi nierówności, a następnego dnia po znowu jestem jak papier ścierny. W strefie T mam pełno zaskórników

nie mam żadnych większych niedoskonałości, okazjonalnie dosłownie mam pojedyncze pryszczolki ale szybko je unieszkodliwiam olejkiem herbacianym.

proszę o jakąs porade, bo nie wiem co mam zrobić - czy używac tresciwszych kremów, czy wręcz przeciwnie, jaki puder i podkład znaleźć, żeby nie zapychały.

I co z peelingami? używałam mikrodermabrazji z The Body Shop i była super , taka drobna i bardzo mocna, teraz mi sie skończyła i mam jakis inny, tańszy peeling, z Daxa, a micel z Biodermy wymieniłam na Bourjois (deficyt budżetowy ) i niby jest ok tzn zmywa makijaz jak trzeba ale tez nie wiem czy nie zaszkodził mojej cerze ;p
mam resztkę Nutritica 5% z LRP i tez uwazam ze jest świetny tzn doskonale nawilża, ale skóra jak sie przetłuszczała tak sie przetłuszcza, mimo ze to niby biolipidy a nie ordynarny tłuszcz ehh

a może któraś z Was ma podobnie ?
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora