Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Efektywna nauka (szkoła, studia), jak się do niej zmobilizować? - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-03, 12:59   #84
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Załamka, brak koncentracji na nauce

Hej, piszę bo zauważyłam, że od pewnego czasu moje podejście do nauki i szkoły bardzo się zmieniło.
Kiedyś wzorowa uczennica i zawsze przygotowana, teraz - nie umiem się skoncentrować na nauce. W szkole odliczam godziny do końca zajęć i jestem nastawiona sceptycznie prawie do wszystkich rozszerzeń. Są one dość wymagające - polski, historia, niemiecki i angielski. Prawie sama pamięciówka plus mnóstwo czytania. Jestem w 2 klasie liceum i wiem, że powinnam się uczyć ale nie mam już siły.
Dodatkowo chyba dopadła mnie jakaś nerwica czy coś. Jestem osobą dość wrażliwą i byle co potrafi mnie wpędzić w apatię.
Najchętniej to spędziłabym całe dnie na przeglądaniu neta i czytaniu książek żeby zapomnieć o wszystkim. Jakoś wyparował ze mnie cały optymizm. Z nerwów obgryzam paznokcie i cały czas mam myśli natrętne, które już sama wywołuję z przyzwyczajenia. Co robić? Jak zmienić nastawienie do szkoły i w ogóle ?
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując