Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-06-19, 14:19   #3952
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi, ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia6713 Pokaż wiadomość
mam pytanie odnośnie tłuszczy (-ów?) do smażenia.
Po rozmowie z koleżanką, która jest zagłębiona w temat dietetyki, podjęłam decyzję o odstawieniu całkowicie smażenia ze względu na oponkę, która mi się zaczyna tworzyć na brzuchu . Kupiłam szybkowar, w którym miałam nadzieję stworzyć szybki zdrowy posiłek.
Po dłuuuugiej, weekendowej lekturze okazało się, że musiałabym żyć na samych zupach
Większość z dań zawierających mięso (z którego raz:nie chciałabym rezygnować, dwa: mój mąż pracuje fizycznie i nie wyobrażam sobie pozbawiać go jedzenia mięsa) wymaga nawet minimalnego podsmażenia na patelni. Po dokładniejszym zagłębieniu się w temat nawet dowiedziałam się, że smażenie wcale nie jest takie straszne, tylko trzeba go nie nadużywać i odpowiednio dobrać patelnię i tłuszcz
Mam już upatrzoną patelnię (ceramiczną) tylko została mi kwestia dobrania odpowiedniego tłuszczu do smażenia. Wchodzę na różne portale i zdania są zdecydowanie podzielone. Wybór padł na chwilę obecną na rafinowaną oliwę z oliwek.
Czy ktoś ma wiedzę i doświadczenie w tych sprawach? Bardzo proszę o opinię
Smażenie na oliwie z oliwek? Słyszałam, że to niezdrowe, a moja koleżanka dietetyczka kompletnie mi to odradziła.

Z mojego reserczu wynika, że najlepszy jest dobrej jakości olej rzepakowy .

I pamiętaj, że tłuszcze w diecie są niezbędne. Możesz wyrządzić sobie duża krzywdę omijając tłuszcze. W tłuszczach rozpuszczają się witaminy i bez nich organizm robi się po prostu jałowy. Moja przyjaciółka miała jazdy z tłuszczami. Skończyło się na gastroskopii, ciągłych wizytach u lekarzy, a pomogła ostatecznie wizyta u dietetyka, który przepisał dietę lecznicza bogata we wszystkie składniki odżywcze w tym z dużym naciskiem na zdrowe tłuszcze.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując