Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Prawo zaoczne na Uniwersytecie Wrocławskim
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-21, 09:44   #9
Poison27
Wtajemniczenie
 
Avatar Poison27
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: City of Angels
Wiadomości: 2 848
GG do Poison27
Dot.: Prawo zaoczne na Uniwersytecie Wrocławskim

Cytat:
Napisane przez Princess_19 Pokaż wiadomość
mozesz rozwinąć te mysl ??

---------- Dopisano o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 10:23 ----------




pomogłaś ja studiuje prawo w Opolu ale nie ukrywam ze jest mi tam troszke nie po drodze i nie jestem w pelni zadowolona z poziomu i zastanawiam sie nad przeniesieniem. mi rowniez ciezko na zaocznych dzienni mogą sie z materialem "osluchac" a my po prostu uczymy sie z ksiazek nie ma czasu rozwiązać wszystkich zagadnien. ale niestety musze na studia zarobic moze w przyszlosci przeniose sie na dzienne.
A mozesz napisac cos o wykladowcach, ile godzin trwaja zajecia (u mnie moze z 5-6 dziennie napewno nie 12 w wyniku czego przerabiamy naprawde malo) czy duzo osob odpada?? ja slyszalam ze srednio na 100 zostaje 10 co mnie delikatnie rzecz ujmujac przeraza...
faktycznie u nas są zajecia od 8 do 20, czesto są jednak okienka, no i na wyklady czesto się nie chodzi (ja robie z kolezankami kolejki i sobie od siebie kserujemy notatki bo wiadomo ze o 20 człowiek i tak nie słucha i nie kontaktuje..). Osób odpada duzo, z mojej 36 osobowej grupy zrobiła się 23 osobowa.. W tym co 2,3 osoba ma jakiś warunek.
Natomiast mam znajome ktore studiują w Opolu i ten poziom jest nieporównywalny w żadnym wymiarze z tym co czeka na UWr.. Nawet wydaje mi sie że w liceum mialam wiecej nauki niz na UO. Z tego co słyszałam to w sesji macie 1, 2 egzaminy nawet czasem. Czasem zaliczenie za obecność, u nas sesja to minimum 4 egzaminy, czesto spotyka się tzw. zaliczenia, ktore wyglądają tak samo jak egzaminy ale wg regulaminy nie moze być wiecej niz 4 egzaminy w sesji dlatego tak robią.

Cytat:
Napisane przez inrock Pokaż wiadomość
moja przyjaciolka zaczela w tym roku studia prawnicze na uwr w trybie zaocznym.zjazdy maja co tydzien, praktycznie od osmej do osmej.zajec ma na tyle duzo,ze nie czuje sie studentka zaoczna,bo praktycznie codziennie poswieca czas prawu, tak czy inaczej jest bardzo zadowolona
dokladnie tak jest, tylko ze jednak ja czuje ze studiuję zaocznie dzienni maja o tyle sprawę ułatwioną że są bardziej ukierunkowani przez prowadzacych, wiedzą na co zwrocić szczególną uwagę i lepiej znają wymagania, my mamy b. słaby kontakt z wykładowcą, uczymy sie z ksiazek czasem nawet czeogś czego okazuje sie ze nie wymaga od nas, ale na wykladzie jest tylko zarys materiału..

Cytat:
Napisane przez morelk@ Pokaż wiadomość
Też prosiłabym o rozwinięcie opinii. Ja słyszałam jedynie, że wykładowcy nie mają za grosz indywidualnego podejścia do studenta, przesycenie ludzi i ogólnie atmosfera nerwowa a sam budynek to jeden wielki moloch, nie wiem na ile to prawda. Choć co prawda poziom jest wysoki i wymagają. Sama myśle o magisterce we Wrocławiu.

Autorko - nie wiem jak jest na zaocznych, ale może moznaby probować przeniesienia jeśli zależy Ci na poziomie, powinni przyjąć na studia zaoczne a przynajmniej chętniej/łatwiej niż w przypadku przenoszenia sie z dziennych na dzienne. A potem wypracowac sobie dobrą średnia i próbowac przenoszenia na dzienne? aa i też studiuje na WPiA w Opolu tylko administracje dziennie
budynkow jest 4, poniewaz nasz wydział ma 60lat i rozbudowuje sie, same budynki mi się podobają co do wykładowców - ludzie są róóżni, mozna spotkac wyrozumiałych i mozna spotkać takich ktorzy muszą udowodnić róznicę miedzy stopniem doktora a marnym studentem Natomiast zauwazyłam że czesto bardziej surowi są doktoranci, tzn prowadzący ćwiczenia. Czesto zdarza mi się ze z kolokwium dostaje gorszą ocene niz z egzaminu... Nie wiem czy taka jest ich 'polityka' i profesorzy im tak kaza ostro podejsc do nas, czy po prostu jako młodsi chcą pokazac gdzie nasze miejsce

Cytat:
Napisane przez zla panienka Pokaż wiadomość
ogólnie,że oblewają ludzi masowo zeby jak najwiecej na nich zarobic
http://www.youtube.com/watch?v=YhuQ5-uKseY
co do tego to troche prawdy w tym jest, ale jesli ktos sie uczy to go nie obleja wymagania są bo zawsze na UWr były, jeśli ktoś chce z prywatnej szkoly na UWr zrobic tylko magistra to mocno sie zdziwi
__________________
Piękne kobiety wierzą w swoją inteligencję; kobiety inteligentne nie wierzą w swoją urodę.
— Pablo Ruiz Picasso
Poison27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując