Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-12-09, 16:10   #161
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Niepopularne, naturalne polskie kosmetyki, które zachwycają!!!

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Żel aloesowy Zuccari mocno rozgrzewa skórę i powoduje chwilowe szczypanie w trakcie zasychania na skorupkę, co może sprawiać wrażenie podrażniania. Natomiast efekt ten utrzymuje się po zmyciu najwyżej 10 min. a następnie znika, a skóra jest wygładzona i nawilżona.
Nie jest to podrażnienie, skóra nie pokrywa się wysypką czy krostami, nie swędzi, nie łuszczy się, nie sączy. Jest jedynie pobudzona podobnie jak po maseczce z białka.
Żel ma dość prosty skład i nie wiem co w nim może podrażniać. W nowej wersji nie ma już parabenów. Może ktoś podpowie, kto się na składach zna.
Chyba że sam aloes, ale wtedy każdy żel aloesowy powodowałby podobny efekt.

Podaję skład:
Aloe Barbadensis Gel, Xanthan Gum, Citric Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

Osobiście stosuję go od lat i jest jednym z moich ulubionych kosmetyków. Kładę go CODZIENNIE.
O ile wiem (ale mogę źle wiedzieć) czyste żele aloesowe nie podrażniają, bo nie ma co podrażniać. Sam aloes ponoć jest bardzo łagodzący (oczywiście każdy może mieć uczulenie nawet na najbardziej naturalne rzeczy). Mogą podrażniać inne składniki, ale szczerze mówiąc nigdy o tym nie słyszałam (?). Ja używałam 2 prześwietnych żeli aloesowych, ale żaden z nich nie był z polskiej firmy to tu nie chciałam polecać.

Ale w takim razie mam pytanie, bo jeśli za naturalne kosmetyki kosmetyki uznajemy tylko kosmetyki z certyfikatem, to w takim razie oleje BU (nieekologiczne) albo masła nie byłyby kosmetykami naturalnymi, nawet jeśli to czyste oleje?
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując