Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-04-23, 00:18   #3163
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Jak pewnie wiesz Korah miałam w planach kupić mydło do golenia, ale jakoś nadal nie kupiłam (brak kasy). Tak w ogóle myślałam, że nie ma żadnych pianek, kremów czy innych z naturalnych do golenia, a tu bum. Przypadkiem przed chwilą znalazłam piankę do golenia. Co sądzisz o składzie? I czy nie będzie podrażniać? Mam wrażliwą skórę pod pachami i to dosyć mocno, zresztą w okolicach bikini też.

Sante - Pianka do golenia
Skład: Aqua (Water), Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Alcohol*, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum (Essential Oils), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf * aus biologischem Anbau 10 Extract*, Xanthan Gum, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Galactoarabinan, Tocopherol, Linalool, Limonene, Coumarin
Jak jesteś wrażliwcem to ten alkohol może Cię podrażnić, a przynajmniej zapiec... Ale nie koniecznie, bo jest dużo fajnych produktów roślinnych

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Dziewczyny co sądzicie o tym kremie?
czy to dobry krem przeciw zmarszczkom? i standardowe pytanie- czy będzie zapychał?
- wiem, że nie ma filtra ale ja niestety mam chyba alergie po filtrach- dostaje po nich na dodatek krost- po prostu wszystkie masakrycznie zapychają moje pory ....

svr, specilift 35+ krem lekki
Skład:
aqua, cyclopentasiloxane, isononyl isononanoate, isohexadecane, capryli/capric triglyceride *, corn starch modified, butylene glycol, methyl methacryalte crosspolymer, behenyl alcohol, glycerin, butyrospermum parkii butter, dimethicone, hydrogenated palm kernel glycerides, cassia alata leaf extract, spilanthes acmella flower extract, beta-carotene, triethanolamine, palmitoyl proline, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, paraffinum liquidum, hydrogenated palm glycerides, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, magnesium palmitoyl glutamate, palmitic acid, sodium palmitoyl sarcosinate, maltodextrin, silica, helianthus annus oil,acacia senegal gum, tocopherol, disodium EDTA, Pentylene glycol, pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate, phenoxyethanol, dehydroacetic acid, chlorphenesin, parfum.
*nie robią mi się po tym zaskórniki

* zastanawia mnie ten silikon na początku- niby lotny , niby nie powinien ''oblepiać'' skóry - ale tak zaraz po aqua? czy to dobrze? (dopiero się uczę - i chociaż znam składniki to nie zawsze jeszcze ich kolejność potrafię przełożyć na jakość kremu) dlatego proszę o odp czy taki składnik może być tak na początku?

* isohexadecane- czy ten składnik sprawi, że skóra po tym kremie będzie się błyszczeć?

* skrobia modyfikowanej kukurydzy- jakie to ma działanie na skórę????
przepraszam, że tyle pyt, ale b mi zależy żeby zrozumieć dobrze te składy (a nie tylko rozpoznawać składniki)

z góry dziękuję za analizę
Jeśli po filtrach tak Cię zapycha to przeanalizuj te składy. Być może winny jest składnik lub kilka składników, które zawsze się powtarzają.
Zacznę od końca. skrobia mod. kukurydzy ma działanie matujące, pochłaniające wilgoć i sebum. Nie zapycha porów.
O isohexadecane znalazłam, że pozostawia nietłuste, lekkie, jedwabiste uczucie na skórze.
Silikon który wymieniłaś jest akurat bezpieczny, możesz o nim poczytać na BU.
Zaznaczyłam szkodliwe substancje. Może zapchać i podrażnić.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora