Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-12-25, 11:16   #9
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 25 lat czy to juz czas walczyć ze zmarszczkami?

Cytat:
Napisane przez magda_kal Pokaż wiadomość
Witam! Jestem prawie po studiach, z bogatym doswiadczeniem całokształtu z tym faktem zwiazanym, czyli nieprzespanymi nocami, imprezami, papierosami takze... ehh. Tak glupio sie do tego przyznawac, ale coz Zaczynam 25 rok życia i mam pytanie: "Czy to juz czas zaczać walczyć ze zmarszczkami?" Moja skora pozostawia wiele do zyczenia. Wprawdzie nie mam jeszcze mocnych zmarszczek, lecz widze kurze łapki i drobne zmarszczki pod oczami a takze roznice w napieciu skory ktora juz dawno nie jest jak .. niemowlaka Bede wdzieczna za pomysly co tu dalej poczac, od czego zaczac i jakich kremow uzywac, mysle o wyborze jakiegos przeciwzmarszczkowego kremu, tylko czy nie wybiore za mocnego?
nigdy nie jest za wcześnie na walkę ze zmarszczkami, w zależności od wieku zmienia się tylko arsenał (wyciągamy coraz cięższy kaliber). no bo przecież - jak napisano wyżej - najważniejsza jest przede wszystkim prewencja, czyli m.in. filtry, antyoksydanty i dbałość o odpowiednie natłuszczenie/nawilżenie skóry wiem, co mówię bo widzę swoją skórę w porównaniu ze skórą swoich rówieśniczek (21 lat), które się nie filtrują.
Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
nie moge pojac, jak zmarszczki maja zniknac po nawilzeniu?
nawilzaj=znikna ci zmarszki

toz to jakies urban legends, zmarszki nie znikna, chyba ze wygladzi sie je botoksem czy czyms podobnym... a tym bardziej zadne nawilzenie nie pomoze w tym, aby zmarszczek uniknac..
zmarszczki powstałe w wyniku wyschnięcia naskórka 'wypychają się' pod wpływem np gliceryny czy kwasu hialuronowego z kremów, ponieważ wiążą one wodę ('pęcznieją'). no ale np zmarszczek mimicznych czy spowodowanych promieniowaniem UV to krem nawilżający/natłuszczający nie zlikwiduje.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując