Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Sposoby Japonek na piękną cerę.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-28, 10:35   #825
skincare_addicted
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Byłam bardzo zaciekawiona tym wątkiem, ponieważ od kilku miesięcy mam bzika na punkcie pielęgnacji twarzy etc.

A ponieważ jestem Azjatką, a u nas powszechnie uważane, jest tak, że nie Japonki mają najładniejszą cerę, tylko Koreanki ( ale w sumie Japonki też maja bardzo ładną), dlatego zaczęłam surfować po internecie z hasłem " asian skincare", to znalazlam jedną koncepcję, która jest często cytowana, może juz ktoś tutaj wkleił , jesli nie, to ja wkleje, wszystko jest po angielsku

Cytat:
Korean and Japanese women are known to follow a 5-step skin routine. The 5-Step Skin Care Routine is Korean women's biggest beauty secret to flawless skin.
1. Double cleansing ---> 2. Massage & mask ---> 3. Tone ---> 4. Essence ---> 5. Moisturize

itp itd
Tutaj wklejam linka
http://k-popped.com/2008/04/korean-b...skin-care.html

Ale to nie prawda, że Japonki czy ogólnie Azjatki mają w genach tą cechę( ładna, gładka cera), trzeba duuuuzzzzooooo nad tym pracowac i pielęgnowac. Osobiście do 20-stego roku życia ( obecnie mam 21,5 ) nie stosowałam regularnie ZADNYCH kremów, filtrów, maseczek, toników itp. i przez kilka lat (w wieku 17-20) moja cera była bleee. Nie używałam, bo sądziłam, że i tak nie bedzie lepiej. Czasami cos tam wklepywalam

Lecz pod koniec 2008 nie wiem co mnie nawiedziło, że zaczęłam kupować różne produkty do pielęgnacji twarzy( Vichy, La Roche Posey) i regularnie rano-wieczorem myć buzię i nakładać kremy... no i... po 2 miesiącach, zauważyłam poprawę ( i nie tylko ja, prawie wszyscy).

No i.. pod koniec 09-2009 zauważyłam tamten artykuł, zaczęłam od tamtej pory przestrzegać i dostosowywać się do tamtych 5 kroków, więc zanim nałożę krem, przechodzę przez 9-10 innych produktów i warstw... no i cera moja teraz jest gładka, nawilżona, nie jest już tlusta jak kiedyś( no czasami mam jakies wypryski ale chyba to jeszcze normalne w moim wieku prawda?!).

A te Japonki, Koreanki ktore widzimy w TV, mają naprawde dobrych dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej((czy jak to się mowi, wybaczcie, ale mój polski nie jest perfekcyjny :"> ), każda musi poddac się kilku zabiegom , zanim pokaża ją w TV

Poźniej , jak będziecie chciały, to wkleję kilka linków do takiej jednej dziewczyny - Tajwanki, która pokazuje po kolei jakie warstwy nakłada Rano i Wieczorem, bardzo ciekawe.
Oraz kilka firm kosmetycznych, które Azjatki uwielbiają.

Edytowane przez skincare_addicted
Czas edycji: 2010-02-28 o 10:38
skincare_addicted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując