Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.XXVIII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-04-19, 12:59   #2040
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.XXVIII

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
Tylk0, że ja mał0 c0 z d0mu wych0dzę więc nie wiem jak sie zarazić bym m0gła . Sprawdziłam i pisze, że t0 nie jest zakaźne .
Mój dzieciak miał to:

Liszajec zakaźny jest częstą chorobą bakteryjną skóry, zwłaszcza w wieku dziecięcym. Najczęstszą przyczyną choroby jest zakażenie gronkowcowe (Staphylococcus aureus) lub paciorkowcowe (Streptococcus pyogenes). Zakażenie może dotyczyć skóry niezmienionej (liszajec zakaźny pierwotny) lub rozwijać się na podłożu innych chorób skóry (takich jak: świerzb, atopowe zapalenie skóry, liszajec zakaźny wtórny). Liszajec zakaźny występuje w dwóch formach klinicznych: jako liszajec zakaźny pęcherzowy i bezpęcherzowy. Częstszą formą jest liszajec bezpęcherzowy, w przebiegu którego na początkowo niezmienionej skórze pojawiają się niewielkie pęcherzyki, które bardzo szybko pękają, tworząc miodowożółte strupy. Zmiany chorobowe zlokalizowane są głównie na skórze twarzy oraz kończyn, nie towarzyszą im objawy ogólne, a jedynie powiększenie regionalnych węzłów chłonnych.
__________________
A Ty tańcz, tańcz, tańcz, kiedy inni patrzą
Tańcz, tańcz, tańcz, niech wszyscy się gapią!
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora