Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Farba L'Oeral MAJIREL - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-06-22, 18:44   #279
maartucha
Zadomowienie
 
Avatar maartucha
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 590
GG do maartucha
Dot.: Farbka L'oeral MAJIREL.Wätek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
dzisiaj przysłali mi moją farbę Majirel 9,13, instrukcja po angielsku.
nie mam problemów z angielskim , ale z tego co czytam w tej instrukcji to jakis kosmos każą robic.
ma ktoras z Was może tę instrukcje, i mogłaby mi wyjasnic o co tu kurde bela chodzi? jak nie to zrobie zdjecie tej instrukcji i wrzucę.
ja chce po prostu nałozyc te farbe na całe włosy, pasmo po pasmie, mam włosy nie farbowane, kupiłam farbę blond , mam ciemny blond i chce rozjasnic na całej długosci (to chyba oczywiste hehe)
Farbe Majirel naklada sie generalnie na wlosy na 35 min, z tym ze jesli nei mialas NIGDY farbowanych wlosow sprawa wyglada troche inaczej. Powinnas wykonac tzw zmiekczanie wlosow, robi sie to dlatego ze na wlosach tzw "dziewiczych" (niefarbowanych) jest dlugoletnia keratyna ktora jest twarda, przez to farba moze ci nie wyjsc rownomiernie albo moze wyjsc kolor troszke odbiegajacy niz oczekiwany. Robi sie to dosc szybko bo w miseczke nalewasz zwykla wode utleniona apteczna 6%, gobeczka aplikujesz na wlosy, (2 cm od skory), wlosy nie maja byc mega mokre ale zwilzone. skonczysz ten zabieg, odrazu odsacz recznikiem i wysusz wlosy. (nie musi to byc bardzo dokladnie pasmo po pasmie). Tak gotowe wlosy mozna farbowac. Nakladasz farbe najpierw na odrosty, po zakonczeniu aplikacji na odrosty zaczynasz liczyc czas 35 minut, po czym robisz natychmiastowe przeciagniecie na calosci (ale czas juz leci). Powodzenia - mam nadzieje ze zrozumiale wytlumaczylam

Cytat:
Napisane przez liane Pokaż wiadomość
witam wszystkich/wszystkie
mam pytanie. kupilam farbe 3.0, po czym rozmyslilam sie i uznalam, ze nie chce az tak ciemnego. chcialabym miec ciemny braz, taki jak gorzka czekolada czy jest szansa na uzyskanie takiego odcienia mieszajac to 3.0 z jakims innym? jesli tak, to z jakim?
Jesli kupilas farbe na poziomie 3, a jest to kolor ciemny braz w palecie Majirel'a, a chcesz uzyskac kolor 4 - braz, to do farby 3 dodajesz farbe 5, po pol tubki, jesli chodzi o przygotowanie farby Majirel robi sie to w propocji 1:1,5, czyli 1 tubka (50 ml) farby + 75 ml oxydantu (6,9,12% - w tym wypadku 6%), a dokladnie robisz 25 ml majirel 3 + 25 ml majirel 5 + 75 ml oxydantu 6% Powodzenia
__________________


" . . D
zisaj uwierzyłam, że do szczęścia
Mi wystarczy bym przy Tobie była . . . "
(19.05.2006)

[luksjaa]104680[/luksjaa]
maartucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując