Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 21:48   #4426
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
cloche dziekuje za odp a wiesz jak jest z zapychaniem przez ten skladnik? c12-15alkyl benzoate
nie wiem czy pamietasz ale kiedys rozmawialysmy o tym ze mam straszna alergie na filtry (i krostki od zapchania po filtrach)
do tej pory uzywalam tylko spf 20 bo to byl jedyny filtr ktory mnie nie uczulal ale przetestowalam dermika spf 30 i tez jest dla mnie ok- mimo wszystko podejrzewam ze ten avene lepiej chroni- czy slusznie?
na temat tego skladnika niestety nic jednoznacznego nie znalazlam... ale nawet jesli - przetestowac i tak trzeba na sobie
w dermice masz tlenek cynku jako pierwszy filtr, to w sumie dobra rzecz - o ile jest dobrze "spreparowany". a o tym sie nie dowiemy ze skladu... juz pozapominalam o co chodzilo z tymi mineralnymi filtrami, cos tam bylo o ich mikronizowaniu, otoczkach i takie tam cuda, moze ktos bardziej zorientowany przeczyta i wyjasni
avene ma chemiczne, dobre filtry i ogolnie tutaj bym sie nie obawiala niczego. jesli chcesz dermike tylko dlatego, ze ma 30 zamiast 20, to bym sie nie rzucila na nia. roznica w ochronie UVB bedzie praktycznie znikoma, a w UVA to bog jeden wie ale jesli ci ogolnie podpasowal, to bym na twoim miejscu sprobowala potestowac dluzej. tak dla swietego spokoju
cloche jest offline Zgłoś do moderatora