Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Okropna cera
Wątek: Okropna cera
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-25, 13:59   #37
kaszankazmlekiem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 39
Dot.: Okropna cera.

Cytat:
Napisane przez vandetta Pokaż wiadomość
Przyznam, że po próbach nakładania maseczek z siemienia trochę się zniechęciłam do naturalnych sposobów, ale tak zachwalacie te płatki owsiane, że spróbuje Mój portfel na tym nie ucierpi, a jak napisała jedna z was, na pewno to nie zaszkodzi
Mam pytanko do kaszankazmlekiem, zmywasz makijaż mieszanką olejku rycynowego i jakiego jeszcze? I płatki owsiane po prostu namoczone w wodzie, czy w mleku czy jeszcze z dodatkami? I oprócz tego żadnych innych żeli do twarzy?

A co myślicie o oleju arganowym przy tych dolegliwościach? Któraś z was stosowała? Mam buteleczkę w domu, pani ze sklepu radziła smarować nim skórę twarzy na noc (każdego typu cerę).
Mieszam ok 1/4 olejku rycynowego z olejem z ogorecznika i buriti (wczesniej mieszalam z oejem z pestek dyni i arganowym, z orzechow wloskich z jojoba roznie kombinowalam ). Myje buzie jak przy ocm czylli masuje olejkiem (nie za duzo tylko zeby rozprowadzic) pozniej ciepy oklad pare razy i zcieram szmatka muslinowa. Pozniej biore platki na dlon mocze ciepla woda i masuje albo wklepuje w twarz. tez dziala jak peeing to zeby cie nie podraznialo na poczatku mozesz wrzatkiem zalac i taka papka masowac. Na koniec koniecznie oplukac buzie zimna woda. potem octenisept jak juz mowilam albo hydrolat i krem i tylo.
rano tlyko platki owsiane ( do jedzenia i na buzie ) octenisept lub hydroalt i krem

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Cytat:
Napisane przez FioletowaGruszka Pokaż wiadomość
Jeżeli można, podłączę się do wątku.
Może któraś z dziewczyn miała podobny problem i udało się jej go zwalczyć, mianowicie mam problem z bliznami po krostach. Tzn nie chodzi mi o dziury w twarzy, tylko jakby małe czerwone, płaskie krostki. Wygląda to okropnie, zwłaszcza że mam bardzo bladą cerę na której widać wszystko. Używam żelu, kremu i toniku z serii ziaja tintin plus maść benzacne na wypryski. Dodam że mam 14 lat. Pomożecie?
mozesz sprobowac acne derm. moja mama jak sie oparzyla barszczem (kwiatkiem takim) to lekarz kazal jej tm smarowac i blizny zeszly

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Siemię lniane kojarzy mi się z silnym działaniem, gdzieś kiedyś czytałam że może uczulać.

Jest wiele opcji zmywania, można też myć twarz glinką, zamiast żelem - widziałam coś takiego w ofercie Logony i jeszcze innej firmy, ale nazwy nie pamiętam. Ważne jest, żebyś najpierw zmyła makijaż jakimś produktem (mleczko, płyn micelarny), a dopiero potem domyła skórę żelem/glinką/papką z płatków owsianych.

Olejek arganowy, ja jestem za, ogólnie olejki potrafią pomóc takiej cerze, możesz używać co kilka dni między kwasami zamiast kremu nawilżającego. Dla cery tłustej będzie dobry olejek jojoba, arganowy, olejek rycynowy, olej z kocanki, olej z pestek winogron, olej z ogórecznika.
co do olejku rycynowego samego w sobie nie polecam bo bardzo wysusza na dluzsza mete chyba ze na wypryski punktowo abo rzesy jest ok

co do wypryskow to polecam jeszcze olejek z drzewa herbacianego. jak przed okresem pod grzywka mi wyskakuja takie bolace podskorne smaruje tym i sie zmniejszaja i szybciej goja mozna tez z kremem mieszac pare kropelek

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:56 ----------

Cytat:
Napisane przez vandetta Pokaż wiadomość
Przyznam, że po próbach nakładania maseczek z siemienia trochę się zniechęciłam do naturalnych sposobów, ale tak zachwalacie te płatki owsiane, że spróbuje Mój portfel na tym nie ucierpi, a jak napisała jedna z was, na pewno to nie zaszkodzi
Mam pytanko do kaszankazmlekiem, zmywasz makijaż mieszanką olejku rycynowego i jakiego jeszcze? I płatki owsiane po prostu namoczone w wodzie, czy w mleku czy jeszcze z dodatkami? I oprócz tego żadnych innych żeli do twarzy?

A co myślicie o oleju arganowym przy tych dolegliwościach? Któraś z was stosowała? Mam buteleczkę w domu, pani ze sklepu radziła smarować nim skórę twarzy na noc (każdego typu cerę).
jak masz olejek arganowy to sprobuj go uzywac zamiast kremu na noc i zobaczysz jakie efekty na kazdego dziala inaczej ale z tego co czytalam to bardzo wiele ludzi go zachwala
kaszankazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując