Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja loków, loczków i fal - wszystkie części - niech się kręcą!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-25, 22:05   #14421
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Naturalne loki, loczki, fale i ich pielęgnacja cz. III

Padłam...

Żeby dziewczyny musiały się tłumaczyć, że napisały pigułkę i odsyłają kogoś do niej czy do faqu?? Przecież to jest chore
Dokładne przeczytanie pigułki i FAQ przed dołączeniem do tego typu wątku to obowiązek każdej nowej forumki. Osobiście dodatkowo przeczytałam calutki wątek, zanim zabrałam głos po raz pierwszy. Idea jest przecież taka,że podstawy (z trudem wypracowane przez dziewczyny i podane na tacy) trzeba zdobyć samemu, w szczegółowych pytaniach i konkretnych problemach pielęgnacyjnych radzimy i pomagamy. Trochę samodzielności!
aa2244 - masz bardzo roszczeniową postawę. Nie wiem, czego oczekujesz, jak dokładnej i zaangażowanej pomocy?
Nie wiem, na ile uczestniczysz w innych wątkach,ale ja z perspektywy obserwującej i uczestniczącej także na Biochemii mogę Cię zapewnić, że atmosfera w tym wątku jest super przyjazna, dziewczyny pomocne, a poziom dyskusji bardzo wysoki i to nie tylko pod względem merytorycznym, ale także i kultury dyskusji. To naprawdę perełka.
Uwierz, na innych wątkach dużo więcej pytań zostaje bez odpowiedzi, szczególnie pytań nowicjuszy w jakimś temacie.
Zanim wydasz tak bardzo uogólniające i krzywdzące stwierdzenie, że źle się tutaj traktuje nowe osoby, poczytaj raz jeszcze posty Eloe, jak drobiazgowo odpowiada na wszystkie pytania, dopytuje, żeby lepiej znać sytuację i lepiej doradzić. Jak uwielbia loki i dopinguje wszystkich. Zresztą - nie mam zamiaru bronić ani jej ani reszty dziewczyn na wątku - ich posty mówią same za siebie. Jeśli Ty w nich widzisz brak zaangażowania czy lekceważenie, to...
A argument, że milej przyjmowane są Wizażanki, które chwalą włosy uczestniczek wątku, jest naprawdę bardzo zabawny. Rodem z przedszkola
Jeszcze a propo kółka wzajemnej adoracji: podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała Edith - po dłuższym czasie spędzonym wspólnie zupełnie naturalnym jest, że nawiązują się nicie sympatii. Pobądź z nami trochę dłużej i nastaw się bardziej pozytywnie, a sama się przekonasz

Dzisiaj przeprowadzałam akcję reanimacyjną moich włosów - na wyjazd, zmianę wody i mniej poświęconego im czasu zareagowały wielkim fochem (rozprostowane sianko)
Postanowiłam je udobruchać i najpierw zaserwowałam mieszankę kokos, shea, jojoba + jedwab w proszku. Potem Babydream i Syrenkowa Doliva wzmacniająca, potem jeszcze balsam z apteczki babuni i na koniec żel rossmanowski (nie zdążyłam ugotować lnu).
Zobaczymy,co będzie jutro, dokumentacja fotograficzna w planach

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
dzięki za radę - wymieszałam z szamponem.
Zdjęcia robione na łóżku więc pewnie nie ma oszałamiającej perspektywy. Jak wyszło ?
Włoski wyglądają na zdrowe i zadbane. Ja bym na nich widziała dużo mocniejszy skręt, na pewno da się taki wypracować, bo mają wyraźną tendencję Robisz jakieś specjalne zabiegi w celu wydobycia go?

Cytat:
Napisane przez niutka1 Pokaż wiadomość
laudiczek załozyłam Ci watek...

do dzieła...

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post17441502

To ja też tam na dniach coś wrzucę, tylko mam pytanie: chodzi o produkty typowo dla kręconych włosów czy ogólnie produkty z zagranicy? Np. Alverde też wpisywać?

Cytat:
Napisane przez syrenka Pokaż wiadomość
Ogłaszam, że powstał nowy wątek analizotwórczy
Brawa dla Jumaatt za pomysł!
Jumaatt! Do analizy marsz!
Przyjdę, przyjdę, potrzebuję tylko trochę czasu
Czy dobrym pomysłem będzie przeglądnięcie wątku pod kątem isniejących już analiz i umieszczenie ich tam?

Cytat:
Napisane przez msk3 Pokaż wiadomość
Obiecana fotka po myciu(suche).
Nie wiem czy cięcie coś pomogło.Oceńcie same.

Mam problem-otóż po umyciu wszystko pięknie,ładnie.Fale a nawet loki.
Daję Joannę b/s i chwilę ugniatam pieluszką.Czekam aż wyschną bez dotykania.
I co?Grawitacja
Po wyschnięciu reanimuję żelem lnianym i czekam aż wyschnie,następnie ugniatam posklejane strąki,Wychodzą lekkie fale,Po jakimś czasie znów to samo.

Jakieś propozycje dla moich nieposłusznych cieniasów?
Msk3, mam podobny problem. Co prawda mam mocniejszy skręt, ale i tak po jakimś czasie włosy się rozprostowują. U mnie pomaga jedynie spora dawka środa stylizującego na utrwalenie, ale nie wiem, czy u Ciebie za bardzo nie przeciąży. Próbowałaś z czymś mocniejszym od żelu lnianego, np. żel z Rossmanna albo balsam Nivea?
No i najlepsze to chyba by było cieniowanie
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora