Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-01-05, 22:21   #3667
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jestem po dwukrotnej aplikacji filtra Hada Labo. I, niestety, wyłamię się z ochów i achów. Nie wiem czy kiedykolwiek zakumpluję się z filtrami - a chciałabym.

Filtr rzeczywiście nie świeci się w tak brzydki sposób jak większość "tutejszych". Jest to bardziej satynowy błysk, ale jednak wciąż - błysk. Tyle że ja kładę pod filtr tonik, serum antyoksydacyjne i serum na naczynka z BU. Nie bieli w ogóle, ani trochę - za co plus. Niestety, mój podkład mineralny (Clare Blanc) z nim nie współgra. Z filtrem "pod" bardzo osiada się w drobnych zmarszczkach (liniach?), podkreśla je, przez co skóra wygląda nieświeżo, staro. Robi to wiele filtrów, więc to dla mnie żadna nowość. Myślałam, że kwestię nawilżenia ogarnęłam, ale w przypadku zastosowania filtrów coś jest nadal nie tak.
Brak współpracy z moją kolorówką jeszcze byłabym w stanie przeboleć - może znalazłabym odpowiedni, współpracujący z filtrem produkt. Tyle że... Dodatkowo moje nozdrza go nie tolerują. Myślałam, że to kwestia tego, że niezbyt poręcznie omijałam okolicę oka, ale dziś się postarałam i dalej to samo. Musiałam zmyć filtr, bo nos był 2-3x bardziej czerwony niż zwykle i tak jakby podrażniony od środka (może ktoś zna z autopsji).
Nie straszę - moja skóra jest specyficzna i na wiele filtrów tak reaguje. Gdyby nie to lekkie podrażnienie nozdrzy (norma u mnie przy zastosowaniu filtrów wyłącznie chemicznych, zdaje się), i gdybym się nie malowała - miałabym całkiem niezły filtr, a tak... No cóż. Kolejny kosmetyk będzie leżał na półce.
Jeśli ktoś ma inną cerę (niewrażliwą na filtry typowo chemiczne - mineralnego, tlenku tytanu, jest w tym kremie bardzo mało + brak problemów z nawilżeniem skóry) i pomimo tych wad chciałby przygarnąć ten filtr - pw.

Ja chyba jeszcze dam szansę Pharmaceris do twarzy, Lirene (balsam do ciała), JMO, ew. 100% Pure. Jeśli to się nie uda - cóż, chyba się poddam. Każdy filtr albo mnie wysyfia, albo wygląda nieciekawie nie twarzy w połączeniu z podkładem mineralnym, albo podrażnia mi nos... Nie zamierzam się katować długie lata tylko po to, by za 30 lat po wieczornym demakijażu wyglądać nieco młodziej.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2016-01-05 o 22:25
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora