Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - vision express
Wątek: vision express
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-12-08, 22:57   #25
keyben
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: vision express

Cytat:
Napisane przez martusienka Pokaż wiadomość
Hej!
W sklepach Vision Express mozna zrobic bezplatne bedanie wzroku (lub placi sie za nie niewiele). I stad moje pytanie: Czy takie badanie jest wiarygodne? Czy bada sie tam rzeczywiscie wszystko, co nalezy zbadac, czy lepiej isc do osobnego okulisty? Chcialabym zaoszczedzic na badaniu wzroku, ale z drugiej strony nie wiem, czy warto ufac takim badaniom w sklepie...
Poza tym, czy ktos z Was korzystal z promocji "druga para gratis"? Czy rzeczywiscie sie oplaca i jakie sa ceny w salonach Vision Express? A moze polecacie inne sklepy (zwlaszcza w Olsztynie)?
Bede wdzieczna za kazda odpowiedz.
OK wytłumacze Ci to I opowiem kilka uwag dot VE

badanie wzroku w VE gratisowe nie powinno się różnić od tradycyjnego badania wzroku tzn najpierw przeprowadzane jest komputerowe badanie - następnie gabinet tam badanie przed foropterem bądź na oprawkach próbnych dobierana jest wada wzroku i weryfikowana korekcja okularowa. Badanie powinno być przeprowadzane przez Optometryste - polecam ; bądź okulistę. Przed rozpoczęciem badania powinnaś się zapytać kto będzie wykonywał badanie wzroku. badanie gratis polega na tym że możesz nie otrzymać recepty o konkretnych mocach tylko karteczkę z wynikami ostości wzroku - ale to też zależy od polityki indywidualnej salonu. Salony VE raczej badają wzrok pod kątem korekcji okularowej lub kontaktowej ( soczewki) ich zadaniem nie jest leczenie!!!!!!!!!! to czy okulista leczy zależy tylko od samego okulisty ( polityka salonu) I tu zaznaczam należy zapytać czy leczą a nie mieć zaraz pretensje jak koleżanka kilka linijek niżej. Jeśli chodzi o leczenie jakieś poważniejsze ( zapalenia itp) polecam prywatnie lub NFZ VE nie musi leczyć !!
- Druga i trzecia para gratis polega na tym że wybieramy oprawy z segmentu do 109 pln i gratis dostajemy soczewki bez antyrefleksu które powinny kosztować 99 pln Łączna wartość gratisowego zakupu to 208 pln za okulary i tu nie płacimy nic !! Jeżeli chcesz zakupić lepsze szkła lub oprawki musisz zapłacić różnice w cenie NP
szkło 300 kosztuje normalnie to 300 - 99 = 201 pln dopłacamy do szkieł w oprawkach gratisowych. Wcale nie musisz brać lepszych okularów nikt Cię nie zmusza ale informuje że można mieć lepsze ( polecam AR).
- o tak profesjonalne badanie bardzo Ciężko jest dzisiaj. a w porównaniu ze starymi pożółknionymi tablicami okulistycznym w nfz to naprawdę luxus VE kładzie duży nacisk na dokładność badania. Niestety nie każda z osób badających ma zawsze dobry dzień i czasami mogą zdarzyć się błędy ( człowiek nie maszyna pomylić się może) i nie ma znaczenia czy bada cie okulista czy optometrysta chociaż wśród moich znajomych to właśnie optometryści mają większą wiarygodność pomiaru Poczytaj sobie trochę na google co to są za ludzie może się przekonasz do nich. Ja jeste sam osobiście zadowolony (ja mam róznowzroczność Prawe -1,5 Lewe + 2 i zez ukyty).
Myślę że poniższe opinie są zbyt za pochopne Ve nie jest idealny ale więcej w nim plusó niz minusów
mam nadzieje że pomogłem
z poważniem

keyben

Edytowane przez keyben
Czas edycji: 2010-12-08 o 23:08
keyben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując