Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-10-08, 10:43   #3420
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez martii90 Pokaż wiadomość
Wow, to jest też ciekawe! Ale ja ogólnie widzę, że jestem w tym słaba, ciężko mi dostrzec te wszystkie różnice Szkoda, że nie mam więcej wolnego czasu

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Przyszło mi coś do głowy, myślicie, że przy ustaleniu typu kolorystycznego może być przydatny także rodzaj i faktura tkanin, które nam pasują? Jeżeli chodzi o mnie, to wydaje mi się, że bardziej współgrają ze mną materiały miękkie, subtelne, sploty włóczki, melanże, niż lejące, połyskujące materiały, nie cierpię na sobie tych "satynopodobnych"... czy to by mogło sugerować typ ciepły?
Zależy, czy pasuje ich efekt kolorystyczny, czy ich układanie się na ciele. Patrz na efekt udrapowania ich pod twarzą, nie efekt założenia ubrania.
Bardziej matowe tkaniny dające ładniejszy efekt kolorystyczny sugerują typ bardziej zgaszony. Podobnie rozproszony połysk (metaliczna nitka w matowym, spatynowany metal).

Jeśli miękkie, lejące się materiały lepiej śłużą twojej sylwetce to raczej chodzi o typ Kibbego.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chyba TW jest bardziej kontrastowa niż BW albo każdy inaczej interpretuje kontrastowość :P
Nope.

Ogólnie oba typy to zakresy, wprawdzie stereotypowo zwykle podaje się BW jako bardziej kontrastową, ale można spotkać jakąś TW bardziej kontrastową od jakiejś konkretnej BW, itd.

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Coz... nie zawsze. Ja tez nie znoszę błyszczących, ale na pewno wygladam w nich lepiej niz w matowych...
Jeszcze zalezy co, np. jeśli błyszczący materiał jest sztywny, a komuś lepiej w lejących się.

Albo jak masz do wyboru porzadnej jakości wełniany sweter albo tandetną satynę z poliestru
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora