Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wypadające włosy cz. V
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-24, 20:58   #231
Majdul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 50
Dot.: Wypadające włosy cz. V

U mnie ostatnie dni znów są koszmarem... w dzień mycia 200-250, bez mycia 150-200... ściełam własnie włosy o połowę (moje zapuszczanie znów poszło na marne ;((( )... Ciągle czekam na wyniki analizy i zastanawiam się nad przyczyną...

Ostatnio mam dość sporo stresowych sytuacji i zastanawiam się czy czasem rzeczywiście przyczyną wypadania nie jest wspomniany stres...

Jakieś 2 miesiące temu miałam badany poziom prolaktyny (z zupełnie innych powodów niż włosy), ale w tym samym czasie miałam również szereg innych badań, więc ilość pobranej krwi była wtedy spora (tak, zestresowałam się bo jestem dośc szczupłą osobą i zawsze przy pobraniu strasznie kręci mi się w głowie). Ale przejdźmy do sedna - prolaktyna wyszła wtedy za wysoka... Oczywiście spanikowałam...lekarz zalecił by badanie powtórzyć bo ona często skacze od stresu. Wyluzowałam więc i kilka dni później wykonałam badanie jeszcze raz - prolaktyna w porządku. Jaki z tego wniosek...otórz skoro przy delikatnym stresie prolaktyna potrafi mi skoczyć to co dopiero w przypadku innych, bardziej stresujących sytuacjach...
A jak wiadomo, podwyższona prolaktyna ma ogromny wpływ na wypadanie włosów... Dlatego może lepiej nie wykluczać tego stresu...
Tak czy inaczej, najpierw trzeba wykluczyć inne przyczyny.

Życzę Wam dziewczyny bujnej czupryny (aż się zrymowalo), bo naprawdę wiem co przeżywacie
Majdul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując