Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-16, 10:57   #1343
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
U mnie nawet sparzone wywoływały sensacje pokarmowe, więc sama nie wiem.Może zbyt dużą ilość drożdży zalałam zbyt małą ilością wody?
W ogóle mój żołądek jest dziwny, mam straszne mdłości po piciu oleju lnianego (piłam łyżkę), teraz zażywam kapsułki z wiesiołkiem i jest to samo.Czy któras z was miała podobne doświadczenia?
1/4 kostki drożdżowej zalewamy albo do pełna albo do połowy wrzącą wodą albo 90 stopni (tak będzie najbezpieczniej) i przykrywamy spodeczkiem na 10-15minut, żeby mieć pewność.
Nie każde drodze są złe.. trochę mnie irytuje takie nastawienie. Mogę równie dobrze powiedzieć, po co brać probiotyki skoro leczę bakterie p.acnes. Ktoś, biorąc antybiotyk pustoszy swoja florę bakteryjna i obowiązkowo musi brać probiotyki(chyba też bierzesz metronidazol) - a są nimi także drożdże (gatunek Saccharomyces boulardii) . Oczywiście, drożdże piwne to co innego niż drożdże probiotyczne.. ale "drożdże" tak samo jak "bakteria" służą naszemu nie tylko zagrażają. Poniżej artykuł, gdzie szczep Saccharomyces boulardii może hamować i zmniejszać przyczepność candida.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19732158
Nie mniej jednak drożdże piwne i drożdże piekarskie mimo cennych wlasciwosci (i uprzednim porządnym zabiciu wrzątkiem) radzę sobie podarować na ten okres.
Majac takie rewolucje żołądkowe może kup sobie jakiś probiotyk albo wprowadź 1-2 kefiry dziennie. Mi pomogło przy Tetralysalu - a problemy miałam naprawdę poważne (miedzy innymi wymioty, nie mogłam się wypróżnić przez dobre kilka dni) . Lecząc się na trądzik przede wszystkim trzeba zadbać o siebie od wewnątrz - polecam picie sokow warzywnych i owocowych i dodawać praktycznie do wszystkiego ostropestu plamistego, który ma zbawienny wplyw na nasza wątrobę.
Nie każdy może pic oleje - to jest zupełnie normalne, możesz dodawać do sałatek i jakby ręką odjął... Akurat ja nie mam taki problemow i pije normalnie. Pamietaj przy kupnie olejow, ze lepiej dopłacić i mieć pewność, że olej był przechowywany w ciemnym pomieszczeniu (lniany jak i wiesiołek bardzo szybko jełczeją)

201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora