Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uczymy się programować, tworzyć strony www
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-04-25, 04:52   #191
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Uczymy się programować, tworzyć strony www

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7267326 6]Przejrzałam caly wątek i zastanawiam się co z tego wybrać na początek - C++, C# czy C?

Senses Woman powie zapewne, że C++ Ale w sumie dlaczego akurat ten z tych trzech?

Z drugiej strony zastanawiam się też nad tym kursem: https://www.coursera.org/learn/learn...gram/home/info

I jeszcze trochę z innej beczki, ma sens zaczynanie od algorytmów jako takich?
Na przykład https://www.coursera.org/specializations/algorithms[/QUOTE]

Może pomogę, link podesłany przez mojego znajomego programistę KLIK

Pytanie za 100 pkt - polecicie jakieś dobre źródło do liźnięcia podstaw z r? Idę niedługo na kurs (bardzo niedługo ), na którym muszę mieć dobrze ogarnięte podstawy. Kurs może być oczywiście po ang. Mogą być filmiki, ale wolę coś w rodzaju kursu tekstowego (ew filmiki jako uzupełnienie), wtedy szybciej przyswajam.

Może ktoś jeszcze podpowie. Chcę rozwinąć umiejętności analityczne (na programowanie przyjdzie pora, prawdopodobnie w mojej pracy nigdy nie będę musiała być nawet w promilu programistką, a bardziej bazować na Oprogramowaniu). Wiem, że muszę przysiąść do statystyki i rachunku prawdopodobieństwa (na studiach miałam tylko po semestrze matematyki i statystyki, pamiętam to średnio, chociaż nie było bólu/płaczu w nauce ). Możecie coś polecić, jakąś książkę, a może jakiś kurs online? Myślałam o studiach podyplomowych w zakresie baz danych, ale rekrutacja na interesujące mnie zakończyła się końcem marca (nabór na październik ), więc pomyślałam, że może jednak warto się skłonić bardziej na umiejętnościach stricte analitycznych i rozwijaniu podstaw przydatnych mi języków (bo jednak umysł analityczny a konkretne umiejętności to jednak różnica). Tylko nie wiem, czy jest sens pakować min. 5-6 tys w takie studia (plus dojazdy, noclegi może by odpadały, ale pewnie czasem trzeba doliczyć hotel)? Nabór na studia, które mnie interesują będzie na 90% w październiku na semestr letni, udałoby mi się za rok poznać interesujące mnie narzędzia (myślałam też o kursach, ale te są bardzo drogie i się nie opłacają, a mój obecny pracodawca nie chce słyszeć o żadnych tego typu cudach, bo pracuję stricte na Excelu z vba - planuję zmianę pracy). Znowu studia stricte analityczne są łatwo dostępne, ale musiałabym raczej liczyć się z dojazdami na nie - no nie wiem, czy jest to opłacalna inwestycja. Może ktoś pracuje w czymś podobnym?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując