Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dieta zasadowa!! odchudza i odmładza.....
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-16, 12:03   #11
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Dieta zasadowa!! odchudza i odmładza.....

Cytat:
Napisane przez Lilinka Maja Pokaż wiadomość
Mnie jak najbardziej w chwili obecnej ta dieta interesuje. Ostatnio byłam u lekarza na bardzo kompleksowych badaniach, który stwierdził, że stan mojego zdrowia nie jest najlepszy, a właściwie zły. Powiedział mi, że mam bardzo zakwaszony organizm i że bez względu na wszystko muszę natychmiast przejść na dietę zasadową. Moja kuracja oczyszczająca ma trwać 3 miesiące. Po tym czasie napiszę, jak dieta zasadowa inaczej zwana alkaliczną wpłynęła na moje samopoczucie, zdrowie i ciało. Jedno jest pewne, 3 miesiące bez mięsa (od którego jestem uzależniona :/ ), słodyczy, kawy, alkoholu i szerokiej gamy produktów fast food z pewnością nie zaszkodzi
Większość z nas posiada zakwaszony organizm głównie przez te czynniki, które wymieniłaś powyżej. Kto by pomyślał, że mięso zakwasza! A jednak. Jest to kolejny dowód na to, że sensowniej jest spożywać góra trzy posiłki dziennie, niż pięć, w których jakimś składnikiem jest mięso, które jest baaaardzo długo trawione w żołądku. Wszystkie czynniki, które zaburzają proces trawienia, prowadzą do zakwaszania (występuje proces fermentacji, a nawet gnicia w jelitach). Takimi czynnikami są np. picie w trakcie jedzenia i zaraz po jego spożyciu, podjadanie między posiłkami, brak odczekania co najmniej trzech/czterech godzin (po zjedzeniu mięsa), aby żołądek mógł spokojnie przetrawić białko zwierzęce itd.

Koniecznie napisz później jak się czujesz. Życzę zdrowia!
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując