Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-08, 11:44   #1550
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ocena "po dominującej cesze" jest bardzo trudna, lepiej zrobić przymiarkę właśnie. I jakieś porównanie kolorów zawsze można zrobić, bo nawet jeśli masz np. głównie szare, czarne i białe rzeczy to jak się przyjrzysz, zobaczysz że pewnie się różnią między sobą. A typ urody masz taki, że trudno powiedzieć po zdjęciu, szczególnie jednym.

Te "analizy" aktorek po zdjęciach, to są zgadywanki, a nie analiza.
Robiłam porównanie kolorów wielokrotnie. Problemy mam dwa. 1. mało kolorów ubrań. 2. nie do końca wiem czy dany odcień jest ciepły, chłodny, przytłumiony...Z przytłumieniem mam największy problem. Na pewno jestem typem ciepłym.

Nietwarzowe kolory:
czarny
czysty biały
czysty intensywny niebieski
grafitowy
wg otoczenia zielenie ale moim zdaniem to wcale nie jest takie oczywiste

Mam problem z oceną beży, brązów, granatu, szarości. Z szarości najlepiej się czuję w bardzo jasnym szarym, takim dresowym

Robiłam też test pomadek. Na pewno źle wyglądam w jasnoróżowych chłodnych i ciemnych chłodnych. Ale w intensywnych ciepłych (brzoskwiniowych) też nie za dobrze. Naturalny kolor moich warg to przytłumiony róż. I pomadki w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru ust wydają mi się najlepsze.

Zimą mam chłodniejszą twarz, ale latem bardzo szybko robię się żółta (dosłownie tak to określają znajomi).


Czemu tak zagłębiam się w temat? Teoretycznie wystarczyłaby mi wiedza, że powinnam szukać ciepłych kolorów, ale ja mam taki plan: chcę stworzyć garderobę od nowa (bo w mojej szafie przeważają nietwarzowe czernie) wykorzystując zasadę : kolory bazowe (neutralne) + drobne akcenty kolorystyczne. W związku z tym muszę dobrać sobie naprawdę odpowiednie kolory.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora