Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-05-04, 23:01   #25
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Umowa na okres próbny 3-miesięczny a ciąża

Cytat:
Napisane przez saab_ Pokaż wiadomość
Sorry, ale dla mnie trochę inną sytuacją jest zacząć się starać w którymś momencie kariery zawodowej, kiedy masz już jakiś staż i generalnie jesteś od jakiegoś czas pracownikiem firmy, a co innego iść się zatrudnić po to, żeby iść na zwolnienie. Zgadzam się, że prawo kuleje i generalnie nie tak to wszystko powinno u nas wyglądać, ALE w momencie, gdy jest jak jest przez takie zachowania, jak Autorki innym jest trudniej znaleźć pracę. Dla mnie takie zachowanie jest najzwyczajniej w świecie NIEUCZCIWE i świadczy o świadomym wprowadzaniu pracodawcy w błąd. Na szczęście, jeśli pracodawca będzie kumaty - a trudno, żeby w takiej sytuacji się nie zorientował, że został wykiwany od samego początku - to najzwyczajniej w świecie nie pozwoli wrócić Autorce po urlopie i wtedy się zacznie płacz i długi, o których piszesz. Bo całego stażu będzie miała tych kilka przepracowanych miesięcy. Dla mnie masakra.

Przepraszam - cofam to o kilku miesiącach stażu, bo właśnie doczytałam post powyżej. Niemniej dla mnie - jeśli mnie nie stać, to się nie decyduję na dziecko, a nie kombinuję, jakby tu oszukać pracodawcę.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------


Na pewno nie zatrudniłabym się W CELU zajścia w ciążę. Słowo honoru A co do pierwszego akapitu - ok, w takim razie postaw się na miejscu pracodawcy i powiedz mi, że jeśli laska po całym procesie rekrutacji, czasie poświęconym na wdrożenie itp. przyjdzie i Ci powie to co Autorka, to jej wyprawisz baby shower i zapewnisz, że jak wróci po tych kilkudziesięciu miesiącach, to miejsce będzie na nią czekało. Jeśli mi powiesz, że byś tak zrobiła, to ok, nie mam więcej pytań i przyznaję, że źle oceniam ludzi.
Nie wiem, co bym zrobiła, jasne, wolałabym wiedzieć i mam nadzieję, że mogłabym sobie finansowo - jako pracodawca - pozwolić na to, żeby postąpić słusznie. A słuszne jest pogratulowanie, życzenie powodzenia i wyrażenie nadziei, że po macierzyńskim znajdzie się dla niej miejsce w mojej firmie.
Zwłaszcza, że dziewczyna nie zaszła w ciążę, po czym nie poszła szukać na cito pracy w 3 czy 4 m-cu nie wspominając pracodawcy o tym fakcie.
Według Ciebie i ja jestem nieuczciwa, bo o ciąży dowiedziałam się dzień po podpisaniu umowy z nowym pracodawcą i nie zrezygnowałam z pracy z tej okazji? Cóż, nie zrobiłam tego, powiedziałam 1 dnia pracy, że jestem w ciąży, powiedziałam, że będę pracować, dopóki dam radę i od ponad 2 miesięcy daję z siebie wszystko, dostając pochwały od dyrektorów. Wiem, że przed odejściem na macierzyński wiele dla firmy zrobię i mam nadzieję, że pozwolą mi tam wrócić.

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Ja mam tylko prośbę o przytoczenie odpowiedniego artykułu na to zezwolenie, bo nigdy się z tym nie spotkałam, a jako księgowa/kadrowa chcę mieć pełną wiedzę, aby pracowników nie wprowadzać w błąd. Z góry dziękuję.
Niestety nie jestem w stanie przytoczyć podstawy prawnej, gdyż ta wiedza pochodzi z konsultacji z prawnikiem i nie podawał mi on konkretnych zapisów prawnych.
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując