Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Krostki i wypryski na twarzy- jak się ich pozbyć?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-08-30, 09:05   #4
blackdoris
Przyczajenie
 
Avatar blackdoris
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Re: Prośba o pomoc

Biorę od 6 lat różne, w różnych zestawieniach. Ogólną poprawę miałam Diane35+Androcur przez pół roku, jednak Androcur zaburza cykl i ja miałam na niego uczulenie (ogromne grudki na twarzy, dekolcie czy plecach-zamiast trądziku...) Po odstawieniu problem wrócił. Znaczną poprawę miałam po dwóch latach brania Diane-35 bez robienia przerw (gdy wcześniej robiłam przerwy poprawy nie było). Po zmianie na Cilest trądzik znowu wrócił. Od pół roku biorę Femoden+Flutamid i efekt był prawie natychmiast! Włosy też przestały się przetłuszczać.
Oczywiście takie kuracje bardzo obciążają wątrobę, a te środki hormonalne brane oprócz pigułek antykoncepcyjnych są bardzo silne. Jeśli doświadczony ginekolog (taki który się angażuje, nie jakiś konował z przychodni) po wykonaniu badań na androgenizację uzna, że nie ma uzasadnienia dla podania tych leków należy to uznać za nutę nadzieji, że da się wyleczyć trądzik np. za pomocą Diane.
Moim zdaniem jeśli problem stanowi wyłącznie trądzik to radziłabym znaleźć dobrego dermatologa i ewentualnie później sięgnąć po hormony.
__________________
Doris
blackdoris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując