Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Gotowalnia - sekrety kuchni mineraloholiczek
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-04-14, 20:24   #291
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: Gotowalnia - sekrety kuchni mineraloholiczek

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
-2 woreczki ugotowanego białego ryżu, musi być już ostudzony
-2 udka wędzonego kurczaka, pokroić w małe kawałeczki.
-3-4 papryki, najlepiej różnokolorowe
- 1 kukurydza słodka z puszki ,ja zużywam 2 puszki bo lubię
- majonez i świeża pietruszka .
Składniki wymieszać , sałatka musi odstać w lodówce zanim kurczak i papryka puści smak . Nie solić , kurczak jest wystarczająco słony!!!
Świetna na imprezy , znika zawsze jako pierwsza !!!
SMACZNEGO !!!!!!!!!!!!!!!
Też taką robię, ale z wędzonych piersi (udek jakoś nie widziałam), a jak nie ma w sklepie to surową pierś gotuję w różnych przyprawach i wtedy do sałatki daję sól+pieprz albo gotowy sosik z torebki np. Knorra. Polecam, pycha!

Po fazie na muffinki odkryłam Scones, robi się równie szybko i nie trzeba żadnych formek! Niby zwykle bułeczki, ciasto nic specjalnego, a z jogurtem greckim i dżemem truskawkowym Poza tym mało w nich cukru i tłuszczu, więc na 100% mniej tuczące niż muffinki. Tylko trzeba jeść od razu, gorące, bo potem twarde są.
Przepis oryginalny:
The secret to great scones is in the handling of the dough, be gentle with it and you will have a perfect batch of light, high scones. They really are simple to make and there is little better than scones straight from the oven, heaped with jam.
2 ½ cups self raising flour
1 teaspoon baking powder
Pinch of salt
1 tablspoon sugar
40g cold butter cubed
1 cup milk

The process
Heat the oven to 220 Celsius and line a baking tray with grease proof paper by firstly lightly buttering the tray and then sticking the paper to the tray.
In a large bowl, sift in the flour, baking powder and salt, repeat.
Add the butter cubes and with your fingertips, rub the flour and butter together until you get a breadcrumb consistency. Be patient here, you want to be gentle while rubbing.
Now add the sugar and give it a final rub through with your fingers.
Make a well in the center of the mixture and add the milk.
Use a metal knife and with a cutting motion mix in the milk. Rotate the bowl as you cut through the mixture until the dough come together in clumps and be slightly damp.
Flour you hands and a board or kitchen surface, gently gather up the dough, place on the floured surface and pat down with a light hand to about 2cm thick.
Use a floured 6cm round cutter to cut out the scones and place them on the baking tray fairly close together, they will rise up and not much out.
Gather up the bits left over and pat down again for the last 1 or 2 scones.
Brush the tops with milk and place in the top half of the oven for 12 to 15 minutes until the tops are golden and they have risen well.
Delicious, eat straight away.



Robiłam z ½ porcji: 20dag. mąki, 1 płaska łyżeczka proszku, sól, cukier 1 łyżeczka i 1 łyżeczka cukru waniliowego, 2 dag. masła (1 łyżka), ½ szkl. mleka. Mąkę wymieszać z proszkiem i solą, dodać posiekane masło i rozetrzeć pacami na kruszonkę. Wymieszać z cukrem i wanilią. Zrobić w środku dołek, wlać mleko i nożem! (nie trzeba mazać nawet łapek) wyrobić szybko ciasto na taką rzadką kluchę-będzie lepkie, nie dosypywać mąki!!! Rozklepać, rozciągnąć rekami na stole na grubość 2-3 cm, wycinać kółka, przełożyć na blachę wyłożoną papierem, wierzch pomazać mlekiem. Wyszło 7 bułeczek wycinanych małą szklanką. Piekłam w temp. 220C na środkowym poziomie piekarnika 13 min. ( w połowie pieczenia wyłączyłam dolną grzałkę, bo mój piekarnik pali od spodu albo po 5 min. włączyć termoobieg i obniżyć temp. do 200C). Bardzo dobre, lepsze nawet od Golden Scones(tamte są z jajkiem). Na YT pokazują jak robić.

Edytowane przez mysha25xx
Czas edycji: 2010-04-14 o 20:44
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując