Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - demotywujący rodzice-studia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-12-18, 17:07   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: demotywujący rodzice-studia

Cytat:
Napisane przez amaamaama3 Pokaż wiadomość
Tak jak wpsomniałam wyżej nie podoba im się kierunek(mówią gdzie ja znajdę pracę np. wq biurze podróży w moim mieście a jak mówię zże przeciez mogę w Trójmieście to saię smieją, "Bo oni tam czekaja na ciebie z otwartymi ramionami..")
i w tym momencie szczęka mi opadała
zdecydowana większość studentów pracuje w dużych miastach, które nie są ich rodzinnymi miastami. chyba musisz uświadomić w tym rodziców.
o dziwo w takim Trójmieście pewnie szybciej znajdziesz pracę niż u siebie - naprawdę dziwi mnie to że twoi rodzice tak nie uważają.
Cytat:
Napisane przez amaamaama3 Pokaż wiadomość
Stwierdziłam niedawno że chciałabym studiować za granicą, zobaczyć świat,poznać nowych ludzi itd., ale aby tam studiowac musze znać bardzo dobrze język, więc chciałabym zrobic sobie przerwę roczną i być au pair w USA czy UK, oni oczywiście że po co ja mam jakimś dzieciom pieluchy zmieniać skoro mogę iść od razu na studia w Polsce.Na przyszłe moje kraje nauki obstawiam Szwecję,Ukrainę,Maltę Tego już im nie wspominałam bo juz widzę ich reakcję.
jest tu gdzieś wątek "studia medyczne na Ukrainie", z niego dowiedziałam się że np. w ukraińskich akademikach, hotelach (choć pewnie nie we wszystkich) ciepła woda jest tylko w pewnych godzinach. nie wiem czy o tym wiesz i czy nie będzie ci to przeszkadzać.

akurat tu sprzeciw twoich rodziców mogę zrozumieć, bo może się o ciebie boją po prostu i nie chcą tego po sobie poznać. choć sam pomysł wydaje mi się dobry

Cytat:
Napisane przez amaamaama3 Pokaż wiadomość
Na pytanie jak oni widzą moją przyszłość, co powinnam studiować, gdzie mogłabym pracować odpowiadają "Masz być lekarzem-prawnikiem..Masz studiować co ci się podoba (pokazali wyżej jak szanują moje zdanie)..pracowac masz w nasyzm mieście bo kto by cię tam dalej chciał.
spodziewałam się tego. a rodzice pracują w tych 'elitarnych' zawodach? jeśli nie to odpowiedz im że jak tak bardzo chcą, to niech sami idą na podyplomowe i się kształcą, ty nie jesteś nimi i masz inne potrzeby i plany. zapytaj się ich czy chcieliby za 15 lat usłyszeć od ciebie wyrzuty, że zmusili cię do studiów które w ogóle cię nie interesowały.
naprawdę, zapytaj, ubierz to jakoś grzecznie w słowa (żeby nie zabrzmiało jak pyskowanie) i spokojnie zadaj im takie pytania.

a i zapytaj jeszcze, czy jakbyście mieszkali w Pacanowie to czy też wymagaliby od ciebie pracy w Pacanowie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując