Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-05-27, 08:01   #2847
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy i ja mogę prosić o pomoc w określeniu mojego typu?
Trzy różne wizażystki mi robiły analizę i żadna z nich nie potrafiła określić, jakim jestem typem, spór jest już nawet o sam kolor mojej cery, no ale do rzeczy:

1.Jakie kolory podkreślają moją urodę, a jakie nie.


Pasują mi kolory nasycone i czyste, np. butelkowa zieleń, nasycony pomarańczowy, nasycony niebieski.

Kolory, które mi nie pasują wcale to wszelakie pastele – niewyraźne, powodują, że moja twarz dosłownie niknie. Świetnie pasuje mi kolor fuksji, nasycony, różowy, żywy.


  1. Czy pasuje czysta biel i czerń.
Tak, czysta biel i czysta czerń. Chociaż bardzo ciemny szary też mi pasuje.

  1. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
Tak, bardzo mi pasują, bardzo nasycone odcienie różu, fuksji, pomarańczowy.
  1. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Pasuje mi szary, chyba wszystkie jego kombinacje. Wyglądam dobrze zarówno w ciemnym, mocno nasyconym odcieniu, jak też w bardzo jasnym szarym. Szaroniebieski, grafitowy to odcienie, które też mi pasują.
  1. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe, czy zimne?
Jedne i drugie, chociaż. Zimne sprawiają, że moja cera wygląda chłodniej, ciepłe wydobywają z niej więcej żółtych tonów.
Mogę nosić zarówno srebro, jak i złoto. Tak jak w powyższym wypadku srebro ochładza mój kolor cery, złoto ociepla i w każdym z tych wypadków wygląda to ok.
  1. Czy kolory możesz zestawiać kontrastowo?
Blisko twarzy wygląda to bardzo dobrze, np. czerwono-czarna apaszka w kratkę z białymi dodatkami wygląda fajnie, z kolei jasnoszarozielona apaszka w kremowe kropki już tak trochę gasi moją buzię.
  1. Jak się opalasz?
Od razu na jasny brąz, nie mam fazy na raczka, chyba, że zbyt długo na pierwszy raz posiedzę na słońcu, to najpierw raczej, ale potem ładny brąz. Ale zazwyczaj to pierwsze.
  1. Kolor oczu
Piwne – jasnobrązowe, z mocno widoczną czarną obwódką, jeśli spojrzę pod słońce to wpadają lekko w zieleń, ale bardzo delikatnie.
  1. Piegi.
Normalnie nie mam, jak wystawię twarz na słońce to się pojawiają i są wtedy brązowe.
  1. Naturalny kolor włosów
Ciemny blond z rdzawymi i złotobrązowymi refleksami.
  1. Kolor ust
Różowy, dosyć ciemny i nasycony, nieco kontrastuje z cerą
  1. Cera
Bardzo jasna, powiedziałabym, że neutralna, chociaż lepiej wyglądam w podkładach z lekką domieszką żółci (nie za żółte, bo wtedy wyglądam, jakbym miała żółtaczkę), jednak równie dobrze wyglądam w podkładach z lekkim odcieniem różowego (ale tutaj też nie za mocno różowe, bo wyglądam jak świnka). Wole siebie jednak w tych z lekką domieszką żółci, bo przy mojej bardzo jasnej karnacji ta żółć powoduje, że cera wygląda bardziej promiennie.
Z opisu brzmi bardzo jak intensywna zima, ale i tak muisz się upewnić przymierzając kolory, dobry jest też test szminek.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora